Cyfrowa kieszeń na schematy – uwolnij się od stosowania papieru
Firmy Rittal i Eplan prezentują Rittal ePocket – cyfrową kieszeń na schematy. Nowe miejsce w chmurze nie tylko uwalnia od konieczności stosowania papieru, z korzyścią dla środowiska. A łatwy dostęp do aktualnych danych to same korzyści dla użytkowników, projektantów, konstruktorów rozdzielnic oraz serwisantów.
Mówi się, że papier jest cierpliwy. Natomiast w czasach digitalizacji stał się no-go, jak twierdzą eksperci z Eplan i Rittal. Opracowując Rittal ePocket, nową cyfrową kieszeń na schematy, siostrzane spółki robią porządek i dają pierwszeństwo cyfrowym danym w szafie sterowniczej. Często wykorzystywana papierowa dokumentacja stała się już przeżytkiem.
Dzięki Rittal ePocket nasi klienci robią krok dalej w kierunku skorzystania na jakości danych przy rozrastających się aplikacjach w zakładzie i serwisie – mówi Uwe Scharf, dyrektor zarządzający ds. jednostek biznesowych i marketingu w Rittal.
Gdy wszystkie dane projektowe – jak schematy, harmonogramy konserwacji, certyfikaty itp. danej maszyny lub urządzenia – są dostępne w postaci cyfrowej, istnieje możliwość szybkiego sprawdzenia i prostego wprowadzenia zmian bezpośrednio do projektu i zredukowania możliwych wersji dokumentacji do minimum, zachowując zawsze aktualną i bieżącą dokumentację.
Zobacz także: Nowe narzędzie do konfiguracji obudów i szaf sterowniczych
Dostęp do projektu przez chmurę
Każda szafa sterownicza serii VX25, VX SE, AX i KX otrzyma własne „miejsce” w chmurze Eplan Cloud, aby proces działał prawidłowo. Kod QR na szafie sterowniczej pozwala posiadaczowi ePocket na uzyskanie dostępu do dokumentacji maszyn i urządzeń, w tym do cyfrowego bliźniaka w chmurze Eplan Cloud. Korzyści dodatkowo rosną, gdy wgląd do aktualnej dokumentacji uzyskają jeszcze inne podmioty. Dla pracownika działu serwisu i konserwacji oznacza to na przykład, że stojąc bezpośrednio przy urządzeniu może łatwo sięgnąć do schematów przez Eplan eView za pomocą smartfona lub tabletu. W przypadku naprawy gwarantuje to szybkie zidentyfikowanie i usunięcie błędu.
Firmy skorzystają aż potrójnie dzięki digitalizacji procesu od sporządzenia schematu do konserwacji. Usterki będą szybciej usuwane i można zaoszczędzić na wielokrotnym drukowaniu dokumentacji liczącej czasami 500 stron lub więcej – to oznacza znaczną oszczędność czasu. Rezygnacja z papieru i redukcja emisji CO2 oznacza także korzyści dla środowiska. Nie mniej ważne jest to, że zmniejsza się ryzyko pożaru, gdyż w szafie nie jest przechowywany papier.
Cyfrowy bliźniak jako towarzysz szafy sterowniczej
Cyfrowy bliźniak towarzyszy realnej szafie sterowniczej przez cały cykl życia produktu. Dzięki cyfrowej kieszeni na schematy dokumentacja maszyn i urządzeń jest zawsze aktualna oraz dostępna z każdego urządzenia niezależnie od miejsca, również podczas ich pracy.
W ten sposób użytkownicy, projektanci, konstruktorzy aparatury sterowniczej i rozdzielczej oraz konserwatorzy pozostają ze sobą w kontakcie i mogą prowadzić interakcję także w trakcie eksploatacji urządzeń. Możliwości trackingu i wartość informacyjna danych ciągle rosną – wyjaśnia Uwe Scharf.
Poznaj szczegóły korzystania z Rittal ePocket.