Okablowane dekoracje
Artystka z Łodzi, Anna Becherka, nadaje drugie, nowe życie kablom. Jej prace powstają ze starych kabli. Pozyskuje je ze skupów złomu komputerowego. Płaskorzeźby mają formę obrazów ściennych, stanowią element dekoracyjny wnętrza.
Anna Becherka po wielu latach pracy w korporacji zdecydowała się na otwarcie własnej galerii artystycznej Bechann, korzystając ze wsparcia finansowego na założenie własnej działalności. Artystka tworzy z materiałów recyklingowych, głównie kabli i elementów elektroniki, niepowtarzalne obrazy, płaskorzeźby oraz oryginalną biżuterię.
Przetwarzam setki metrów zużytych kabli, aby nadać im odmienną formę, kształt i wartość. Jest to działanie proekologiczne z uwagi na wykorzystanie zalewających nas śmieci komputerowych.
Zwracam uwagę, że istnieje możliwość tworzenia przedmiotów wyposażenia wnętrz czy też codziennego użytku na bazie surowców zdefiniowanych przez nas jako „śmieci”. Chcę, aby moje tworzenie lub/i przetwarzanie zachęcało do zmiany schematu postrzegania odpadów, jako bezużytecznego surowca pokazując, że kreacja możliwa jest na bazie istniejących struktur, gdzie granice są tylko w wyobraźni. W mojej jest już bez granic – mówi Anna Becherka.
Prace zostały docenione w konkursie EcoMade w 2016 roku organizowanym przez Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi. Seria prac „Nowe Połączenia”, którą zgłosiłam pod ówczesnym nazwiskiem Woźniak, zdobyły pierwsze miejsce oraz nagrodę specjalną od Canal +.
Anna Becherka jest rezydentem Art_Inkubatora utworzonego w ramach Fabryki Sztuki w Łodzi przy ul. Tymienieckiego 3 (galeria GD 08), gdzie tworzy i prezentuj swoje prace.
RE
Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza