Schneider Electric inwestuje 40 milionów euro na Węgrzech
Schneider Electric rozpoczął budowę nowej inteligentnej fabryki w Dunavesce na Węgrzech. Planowana inwestycja o wartości 40 milionów euro obejmie budowę zakładu o powierzchni 25 000 mkw. Zatrudnienie w niej znajdzie 500 osób.
36. inteligentna fabryka Schneider Electric w Europie będzie 22. fabryką w regionie produkującą rozdzielnice pierwotnego i wtórnego rozdziału energii, rozdzielnice niskiego napięcia i komponenty do nich oraz najnowocześniejsze rozdzielnice średniego napięcia AirSeT bez gazu SF6. Wszystkie urządzenia wykonywane będą na zamówienie według indywidualnych wymagań klientów.
Już od pierwszego dnia produkcji, który przewidziany został na 2024 rok, fabryka będzie miała zerowy bilans energetyczny. Zakład zasilą geotermia i energia słoneczna na dachu, a rozwiązania z obszaru zarządzania energią wdrożone w ramach architektury EcoStruxure Schneider Electric zmaksymalizują jego efektywność energetyczną.
CZYTAJ TAKŻE: Weidmüller wzmacnia moce produkcyjne
Ponadto na terenie nowej fabryki:
- znajdzie się 30 stacji ładowania samochodów elektrycznych i 25 stacji ładowania rowerów elektrycznych od Schneider Electric,
- woda opadowa będzie zbierana i ponownie wykorzystywana,
- aby zmniejszyć straty energii, czujniki Schneider Electric w biurach, salach konferencyjnych, szatniach i łazienkach będą sterować oświetleniem i klimatyzacją,
- przy stanowiskach postojowych dla ciężarówek i przy wejściu do budynku znajdą się śluzy powietrzne zapobiegające utratom ciepła.
Podobne rozwiązania wprowadzane są przez Schneider Electric także na terenie Polski. Fabryka w Bukownie, należąca do Grupy, otrzymała w 2021 roku status Smart Factory, stając się kolejnym punktem na globalnej mapie podobnych obiektów w portfolio Schneider Electric.
RE, fot. Schneider Electric