Bogusław Wypychewicz

prezes Rady Nadzorczej ZPUE SA

Zbudował od podstaw spółkę ZPUE SA, którą założył w roku 1988 jako jednoosobową działalność gospodarczą. W ostatnich latach na tej bazie doprowadził do powstania grupy kapitałowej (6 spółek branżowych w Polsce oraz spółki zagraniczne), która stała się krajowym liderem w produkcji urządzeń dla elektroenergetyki. Jest obecnie prezesem Rady Nadzorczej i głównym akcjonariuszem ZPUE SA.

To nie jedyna aktywność biznesowa Bogusława Wypychewicza. Z zaangażowaniem buduje podobną grupę w sektorze budowlanym, w oparciu o swoją spółkę Stolbud Włoszczowa SA, znanego producenta okien i drzwi. Ta firma przechodzi gruntowną restrukturyzację, ostatnio otrzymała nowoczesną linię do produkcji okien drewnianych. Uzupełnieniem jest własny tartak oraz firma budowlana.

Ogółem spółki zależne zatrudniają ponad 2600 osób i generują obroty na poziomie blisko 600 mln zł (w minionym roku).

Bogusław Wypychewicz spędza aktywnie wolne chwile: na nartach, na wodzie, w powietrzu – zawsze w towarzystwie rodziny i znajomych. Ma czarny pas karate kyokushin, stale podnosi swoje umiejętności, np. samodzielnie pilotując samoloty i helikoptery.