Styczniki

   |    tekst redakcyjny    |    przegląd styczników - przykład (186 KB)

Typoszereg styczników silnikowych serii CEM obejmuje styczniki o prądach znamionowych od 9 A (CEM9) do 300 A (CEM300), co odpowiada mocom silników od 4 kW do 160 kW. Styczniki od CEM112E do CEM300E wyposażone są standardowo w cewki elektroniczne AC/DC umożliwiające sterowanie zarówno napięciem przemiennym, jak i stałym.

Asortyment akcesoriów do styczników obejmuje: przekaźniki termiczne, styki pomocnicze (boczne i czołowe), blokady mechaniczne oraz ograniczniki przepięć.

Powyższy typoszereg został powiększony o styczniki miniaturowe o prądach od 7,5 A (AC3) do 18,7 A (AC3) o symbolach CEC07, CEC09, CEC012, CEC016 i mocach odpowiednio 3 kW do 7,5 kW.

Styczniki pomocnicze miniaturowe przeznaczone są do tworzenia złożonych układów sterowania, regulacji i automatyki. Ze względu na małe wymiary pozwalają ograniczyć ilość potrzebnego miejsca w rozdzielnicy. Dodatkowe przekaźniki czasowe (opóźnione załączenie, opóźnione wyłączenie, przekaźnik gwiazda-trójkąt) umożliwiają realizację prostych funkcji. Informacje o stycznikach miniaturowych zawarte są w dziale ETICON na stronie www.etipolam.com.pl

Przegląd styczników ukazał się w nr 9.2013