Hager

   |    tekst redakcyjny    |   
Jubileusz Hager Polo

W dniu 16 maja 2013 r. podczas poznańskich targów Expopower 2013 firma Hager Polo obchodziła jubileusz 20-lecia działalności.

Dyrektor marketingu Katarzyna Lubecka, podsumowując działalność firmy, powiedziała:

– Wszystkie nasze działania sprowadzają się do hasła, któremu jesteśmy wierni od samego początku: „Pielęgnuj dobre kontakty”.

Jubileusz miał trzy odsłony: targową, konferencyjną i bankietową. Tego dnia w południe na stoisku targowym (nagrodzonym za najlepsze wzornictwo), w otoczeniu najnowszych rozwiązań made in Hager, przy lampce szampana spotkali się właściciele, pracownicy, klienci, partnerzy handlowi i przedstawiciele mediów.

Program popołudniowej konferencji wypełniły: historia firmy, wystąpienie Daniela Hagera, właściciela i prezesa Hager Group, a także liczne gratulacje i życzenia. Zwieńczeniem obchodów był koncert Australian Pink Floyd Show w poznańskiej Arenie oraz uroczyste przyjęcie w scenerii Starego Browaru. Państwo Lubeccy i Daniel Hager zdmuchnęli 20 świeczek na torcie, a goście uczcili jubileusz świetną zabawą.

Firma z dużymi ambicjami

– Zaczynaliśmy jako mała polska firma z dużymi ambicjami… – wspomina Katarzyna Lubecka, dyrektor marketingu Hager Polo.

W 1993 roku w Tychach powstała firma Polo Systemy Elektroinstalacyjne, która opierając się na zakupionej w Niemczech, a udoskonalonej w Polsce technologii, rozpoczęła odważnie produkcję osprzętu elektroinstalacyjnego w postaci gniazd i łączników. Szybko osiągnięty sukces w kraju otworzył firmie granice. W Europie powstawały firmy córki, które zapewniły Polo obecność na rynkach: Rosji, Ukrainy, Białorusi, Litwy, Łotwy, Estonii, Czech, Słowacji, Węgier, Rumunii oraz Bośni i Hercegowiny. Po niespełna 10 latach dynamicznego rozwoju koniecznością stało się znalezienie inwestora strategicznego. Zwrócono uwagę na prężnie działającą na polskim i światowym rynku elektrycznym firmę Hager, której zaawansowane rozdzielnice wraz z zabezpieczającą i sterującą aparaturą modułową miały stać się doskonałym rozwinięciem produkcji Polo. Jednocześnie firma Hager zaczęła szukać producenta osprzętu elektroinstalacyjnego, którego wówczas nie posiadała w swojej ofercie.

– Wejście w skład Grupy Hager dało nam niepowtarzalną szansę poszerzenia asortymentu i otworzyło rynki zbytu na świecie dla zakładu produkcyjnego w Tychach. Obecnie jest on jednym z największych i najważniejszych w Grupie Hager – powiedział Jacek Lubecki, prezes Hager Polo. Swoim przybyciem i wystąpieniem w trakcie jubileuszu potwierdził to Daniel Hager. Jego grupa posiada 22 zakłady na świecie, zatrudnia blisko 11 500 osób, a sprzedając swoje produkty w 84 krajach, osiąga obroty rzędu 1,6 mld euro.

Po włączeniu w struktury Hager Group firmy Berker w 2010 roku Hager Polo zyskało fabrykę osprzętu w Korniku i stało się przedsiębiorstwem produkcyjno-handlowym zatrudniającym ponad 600 osób w dwóch zakładach, w którym wartość produkcji przekracza obecnie 200 mln zł rocznie. Do sprawnej obsługi wciąż rosnącej liczby klientów stworzono nowoczesne centrum logistyczne w Gądkach k. Poznania:

– System SAP i bezprzewodowa sieć skanerów zapewniają natychmiastową realizację zamówień – wyjaśnia Joanna Przybylak, dyrektor centrum logistycznego i zakładu Berker.

Hager Polo jest także dostawcą kompleksowych rozwiązań. To know-how przekazywane instalatorom i projektantom w trzech własnych centrach szkoleniowych: w Warszawie, w Korniku i w Tychach. Firma posiada certyfikaty ISO 18001, ISO 140001, a także prestiżowy standard Investors in People:

Bo ludzie są najważniejsi. Zaczynaliśmy jako firma rodzinna i w tym względzie nic się nie zmieniło – podkreślają zgodnie Katarzyna i Jacek Lubeccy. Ten sukces był i jest możliwy tylko dzięki zaangażowaniu naprawdę wyjątkowej załogi – dodaje Robert Szklany, dyrektor zakładu produkcyjnego w Tychach.

Artykuł ukazał się w nr 6.2013