Aneta Ciereszko

dyrektor biura GE Lighting na Polskę i Kraje Nadbałtyckie

Aneta Ciereszko dołączyła do zespołu GE w 2009 r. jako Regional Country Manager odpowiadając za działalność firmy w Polsce i Krajach Nadbałtyckich, w tym przeprowadzenie procesu transformacji działalności handlowej polegającą na przejściu ze sprzedaży produktów na sprzedaż kompleksowych rozwiązań. Przed rozpoczęciem pracy w GE, Aneta zdobywała doświadczenie międzynarodowe w różnych branżach – elektronicznej, IT, motoryzacyjnej i oświetleniowej – gdzie przez dziewięć lat zajmowała stanowiska kierownicze na szczeblu międzynarodowym w obszarze sprzedaży i zarządzania produktem w Polsce i Krajach Nadbałtyckich obejmujących region Europy Środkowej i Wschodniej.

Aneta Ciereszko urodziła się w Białymstoku. Posiada dyplom Executive MBA z Aalto University School of Business oraz Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu (Finlandia, 2008 r.), tytuł magistra ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu (2003 r.) i tytuł licencjata filologii angielskiej Wyższej Szkoły Języków Obcych w Poznaniu (2004 r.).

Aneta mówi płynnie po angielsku, zna również język niemiecki i rosyjski na poziomie podstawowym. Jej zainteresowania to uczenie się języków obcych i poznawanie innych kultur, pasjonuje się też sportem (kolarstwo, jazda na rolkach, jogging, żeglarstwo), fotografią i podróżami.