Polski Rittal ma 15 lat

   |    tekst redakcyjny    |   

To już 15 lat od kiedy Rittal działa w Polsce. Przez ten czas udało się firmie odnieść znaczący sukces w branży: zdobyła grono oddanych klientów, utrzymuje silną pozycję na rynku i optymistycznie patrzy w przyszłość. 9 października w hotelu Hilton w Warszawie odbyła się uroczysta gala z okazji jubileuszu.

Rittal to międzynarodowa korporacja zatrudniająca 10 000 osób, posiadająca 11 nowoczesnych fabryk, 64 oddziały międzynarodowe. Jest wiodącym dostawcą systemowych szaf sterowniczych, systemów rozdziału prądu, klimatyzacji, infrastruktury IT oraz oprogramowania i serwisu. Innowacyjność firmy zaowocowała posiadaniem ponad 1500 patentów.

Liczne innowacje i wyróżnienia podkreślają imponującą pozycję firmy. Ale Rittal to przede wszystkim ludzie, których konsekwentne dążenie do celu i odwaga, by wkroczyć na nowe ścieżki zapewniły pozycję szanowanego dostawcy i w efekcie lidera rynku.

– Rittal Polska to zespół prawie 100 osób. Nie osiągnęlibyśmy takiego sukcesu, gdyby nie nasi pracownicy, ale przede wszystkim, gdyby nie nasi klienci, którzy zdecydowali się postawić na innowacyjne rozwiązania, technologię i jakość. Niezmiennie od 15 lat. Nasi klienci są naszymi partnerami i decydują o sukcesie tej firmy – mówił Piotr Górniak, dyrektor zarządzający Rittal Sp. z o.o. podczas powitania gości.

Nieodłączną częścią jubileuszy są gratulacje od partnerów biznesowych. Ważnym wydarzeniem było wystąpienie gościa z centrali Rittal w Niemczech – Andreasa Keigera, Executive Vice President Sales Europe, który pogratulował gospodarzowi wieczoru osiągnięć i wręczył specjalne wyróżnienie.

Warto podkreślić, że centrala firmy w Niemczech organizuje co roku wewnętrzną konkurencję pomiędzy spółkami według różnorodnych kryteriów. Spółka w Polsce w swojej 15-letniej historii trzykrotnie zajmowała pierwsze miejsce w światowym rankingu spółek Rittal, dwukrotnie było to miejsce drugie.

Przez 15 lat firma Rittal dostarczyła na polski rynek pół miliona małych obudów, ponad 140 000 dużych szaf, 17 000 klimatyzatorów. Na liście odbiorców znajdują się podmioty z niemalże wszystkich branż. Charakterystyczne rozpoznawalne logo Rittal można dostrzec w serwerowniach i centrach przetwarzania danych takich firm jak najwięksi integratorzy IT, koncerny medialne, wyższe uczelnie, agencje i ministerstwa, policja, porty lotnicze, wiele banków i instytucji finansowych.

Podczas uroczystości uhonorowano również naszych najbardziej zasłużonych partnerów. Statuetkę dla firmy, która wprowadziła Rittal na polski rynek odebrał Robert Kundys w imieniu firmy Dürr Poland Sp. z o.o.

Goście z zainteresowaniem wysłuchali wystąpienia prof. Dariusza Rosatiego. Jedną z atrakcji wieczoru był występ kabaretu Hrabi.

Jubileusz zaszczyciło prawie 200 gości.

Na zdjęciu Piotr Górniak, dyrektor zarządzający Rittal Sp. z o.o.

 

 

Zaprenumeruj Rynek Elektryczny