Philips drugą firmą pod względem liczby zgłoszeń patentowych

   |    tekst redakcyjny    |   

Philips ogłosił, że jest drugą na świecie firmą pod względem liczby zgłoszeń patentowych w Europejskim Urzędzie Patentowym.

W 2014 r. firma Philips złożyła 2 317 wniosków patentowych, co stanowi wzrost o 26% w porównaniu z 2013 r., kiedy Philips zajmował trzecią pozycję w podsumowaniu rocznym, jak wynika z opublikowanego dnia 26.02.2015 r. przez EUP Rankingu wnioskodawców 2014. Philips jest najwyżej notowaną firmą europejską, wyprzedzając tym samym Siemensa, który w bieżącym światowym rankingu zajął trzecie miejsce pod względem liczby zgłoszeń patentowych w EUP. W pierwszej piątce znalazły się takie firmy jak: Samsung (1) i LG (4) z Korei oraz Huawei (5) z Chin.

Firma Philips była do tej pory najaktywniej zgłaszającą patenty firmą holenderską, przyczyniając się do znaczącego wzrostu liczby złożonych wniosków w Holandii o ponad 9%, co sprawiło, że Holandia jest trzecim krajem pod względem liczby zgłoszeń patentowych w EUP przypadających na milion mieszkańców. Ponadto Philips znalazł się na pierwszej pozycji w dwóch z dziesięciu wiodących obszarów technologicznych w EUP: „Technologia medyczna” i „Maszyny elektryczne, aparatura, energia” oraz uplasował się na drugim miejscu w kategorii „Pomiary”.

‒ Jesteśmy bardzo dumni z tych wyników. Stanowią one uznanie dla naszych nieustannych dążeń do wprowadzania innowacji ‒ powiedział Brian Hinman, Chief Intellectual Property Officer w Royal Philips. ‒ Własność intelektualna jest ważnym aktywem dla firmy Philips – ma znaczenie strategiczne i generuje wartość. Nasza strategia w zakresie zarządzania własnością intelektualną jest spójna z ogólną strategią biznesową Philips. Organizacja firmy Philips Intellectual Property & Standards dostarcza rozwiązania w zakresie własności intelektualnej na światowym poziomie dla każdej z jednostek biznesowych Philips, aby wspierać rozwój firmy, konkurencyjność i nowe możliwości biznesowe. Nasze aktualne portfolio własności intelektualnej składa się z 71 000 patentów, 47 000 znaków handlowych, 92 000 praw projektowych i 4 900 nazw domen. Te liczby robią wrażenie. Jednak dla nas jakość i wartość naszego portfolio własności intelektualnej ma znacznie większe znaczenie niż ilość.

‒ Potrzeba budowy systemu ochrony patentowej w Europie stale rośnie – tendencja ta utrzymuje się już piąty rok z rzędu ‒ powiedział prezes EUP Benoȋt Battistelli. ‒ Europa cały czas wzmacnia swoją główną rolę jako globalne centrum technologii i innowacji dla coraz większej liczby firm z całego świata. Wzrost liczby zgłoszeń patentowych pochodzących z Europy podkreśla znaczenie branż, w których patenty odgrywają szczególną rolę, jako solidnej podstawy dla europejskiej gospodarki opartej na wiedzy: Promują one europejską konkurencyjność, wzrost gospodarczy i zatrudnienie.

Pełna treść informacji prasowej oraz dodatkowe materiały opracowane przez Europejski Urząd Patwntowy znajdują się na stronie www.epo.org. Więcej informacji o organizacji Philips Intellectual Property & Standards można znaleźć na stronie: www.ip.philips.com.

Zaprenumeruj Rynek Elektryczny