Fluke uruchamia nowe centrum rozwiązań poświęcone TERMOGRAFII

   |    tekst redakcyjny    |   

Dobra znajomość zagadnień z dziedziny termografii może znacząco wpływać na skuteczność rozwiązywania problemów i konserwacji. Identyfikacja problemów, zanim staną się zagrożeniem, pozwala przeznaczyć czas i pieniądze na konserwację tych obszarów, które potrzebują jej najbardziej. Informacje zgromadzone na odnowionej platformie internetowej TERMOGRAFIA pozwalają zdobyć gruntowną wiedzę z zakresu termografii oraz przedstawiają sposoby doboru i użytkowania kamer termowizyjnych.

 

 

Nowe centrum rozwiązań – TERMOGRAFIA – prezentuje bogaty zasób informacji i wiedzy m.in. na temat doboru i zastosowań kamer termowizyjnych, oraz szczegółowe informacje o kamerach Fluke serii: Użytkowej, Profesjonalnej i Eksperckiej – przeznaczonych dla inżynierów, badaczy, projektantów i specjalistów w dziedzinie termografii.

Całkowicie odnowiona platforma  (http://solutions.fluke.com/plpl/termografia-w-przyrzadach-fluke) prezentuje kilka nowych modeli kamer Fluke. Ułatwia wybór najbardziej odpowiedniej kamery, pozwala użytkownikowi na pracę z wykorzystaniem kalkulatora ROI (narzędzia ułatwiającego obliczanie return on investment, czyli  zwrotu z inwestycji), umożliwia zamawianie prezentacji oraz pomaga w znalezieniu informacji, gdzie można kupić dany przyrząd  Fluke. W zasobach centrum rozwiązań Termografia dostępne są również szczegółowe arkusze danych i informacje o zastosowaniach, pomagające w pełni wykorzystać posiadaną kamerę termowizyjną. Na platformie można też obejrzeć film na temat sposobów ograniczania przestojów, przewidywania awarii i zapobiegania im, oraz sposobów zapewniania wydajności elektrycznej urządzeń.

W dziale webinariów specjaliści znajdą informacje m.in. na temat prowadzenia jakościowych oględzin elektrycznych w celu wykrycia strat energii, czy sposobów prowadzenia inspekcji urządzeń elektromechanicznych.

W Centrum Rozwiązań znalazły się również bardziej szczegółowe informacje o najnowszych kamerach Fluke z serii: Eksperckiej, Profesjonalnej i Użytkowej.

Najnowsze kamery termowizyjne z najbardziej zaawansowanej Serii Eksperckiej wyświetlają wysokiej jakości obrazy w rozdzielczości 320 x 240 (76 800 pikseli) oraz w trybie SuperResolution 640 x 480 (307 200 pikseli). Kamery wyposażone są w bardzo duży, obrotowy kolorowy wyświetlacz TFTLCD o przekątnej 5,6 cala, umożliwiający pracę w świetle dziennym. Przeznaczone są do zaawansowanych zastosowań, jak: badania i rozwój, kontrola jakości, czy konserwacja prognostyczna; zwłaszcza w wymagających sektorach, takich jak: przemysł, branża naftowa i gazowa, obiekty użyteczności publicznej, branża medyczna i nauki biologiczne. Wymienne obiektywy znacznie poszerzają zakres zastosowań.

Dla specjalistów w dziedzinie termografii modele z Serii Profesjonalnej zapewniają ostre, wyraźne i szczegółowe obrazy szybciej niż inne przemysłowe kamery termowizyjne, umożliwiając dogłębne analizy. Każdy model jest standardowo wyposażony w rozwiązanie Fluke Connect, rozbudowane funkcje dokumentacji i wyświetlania, ekran LCD o wysokiej rozdzielczości (640 x 480) – pozwalający wyraźnie zobaczyć mierzony obiekt i szybko nawigować po menu, oraz szereg innych zaawansowanych funkcji, np. automatyczny system regulacji ostrości LaserSharp™.

Na potrzeby rutynowych inspekcji modele z przystępnej cenowo Serii Użytkowej wyświetlają obraz w rozdzielczości do 160 x 120. Te łatwe w obsłudze kamery umożliwiają  szybkie skanowanie oraz inspekcje okresowe.

Wszystkie modele wyposażone są w system regulacji ostrości Fluke’s IR-OptiFlex™, technologię IR-Fusion® z trybem AutoBlend™, oprogramowanie Fluke Connect™ i SmartView®.

Więcej w centrum rozwiązań TERMOGRAFIA: http://solutions.fluke.com/plpl/termografia-w-przyrzadach-fluke

Zaprenumeruj Rynek Elektryczny