IX Zawody Wędkarskie o Puchar Prezesa Alfa Elektro

   |    tekst redakcyjny    |   

Zawody wędkarskie są prestiżowym eventem organizowanym dla partnerów handlowych Alfa-Elektro. Każdego roku wydarzenie przyciąga wielu zainteresowanych, którzy chcą sprawdzić swoje siły w wędkowaniu. W tym roku była to 9. edycja tej imprezy.

Na tegoroczny połów dorszy klienci zaproszeni zostali do portu nadmorskiego w Łebie. W ciągu dwóch dni ponad 160 osób rywalizowało o Puchar Prezesa Alfa Elektro w trzech kategoriach: indywidualnej, drużynowej oraz „największa ryba”.

 

Momentem, który wywiera ogromne wrażenie i dostarcza wielu emocji jest rozpoczęcie zawodów ‒ wypłynięcie kutrów w morze już o świcie. W tym roku uczestnicy musieli zmierzyć się z gorszymi warunkami pogodowymi, zwłaszcza podczas drugiego dnia. Jednak mimo niewielkich przeszkód wszyscy wrócili do portu, a większość z dużą ilością pięknych okazów dorszy.

Tradycją stała się już degustacja złowionych ryb, której towarzyszy koncert i wspólne śpiewanie szant. Za każdym razem całe wydarzenie utrzymane jest w klimacie żeglarskim. Wspaniała atmosfera skłania do opowieści o przygodach i przeżyciach na morzu.

Zawody cieszą się ogromnym zainteresowaniem, gdyż są nie tylko przygodą, która na długo pozostaje w pamięci, ale okazją do wspólnych spotkań i nieformalnych rozmów. Dla wielu uczestników były one pierwszą okazją, by zmierzyć się z wędką i spróbować złowić kilka okazów.

IX edycja zawodów zakończona została wręczeniem pucharów i nagród dla najlepszych uczestników.

– W kategorii na najlepszą drużynę na podium stanęli klienci z oddziałów: Bydgoszczy (I miejsce), Piły (II miejsce) i Torunia (III miejsce);

– W klasyfikacji indywidualnej najlepsi byli klienci z oddziałów w Lesznie (I miejsce), Bydgoszczy (II miejsce) oraz Lublinie (III miejsce);

– Największa złowiona ryba miała 77 cm. Taki okaz został złowiony przez klienta oddziału w Zielonej Górze.

Zaprenumeruj Rynek Elektryczny