Prezes TIM SA Ikoną Biznesu

Krzysztof Folta wraz z Leszkiem Czarneckim, Grzegorzem Dzikiem (Impel), Stanisławem Hanem (Hasco-Lek) oraz kilkudziesięcioma innymi osobami znalazł się w ekskluzywnym gronie Ikon Biznesu – wrocławskich przedsiębiorców, którzy swoje pierwsze kroki w biznesie stawiali już w okresie transformacji gospodarczej i do dziś pozostają aktywni na rynku.

Ikony Biznesu to społeczny program Wrocławskiej Izby Gospodarczej. Jego celem było uhonorowanie osób, które rozwinęły swoje firmy, przetrwały zderzenie z otwartym, wolnym rynkiem Europy i kapitałem zachodnich koncernów. Dzięki ich pracy firmy, które prowadzą, stały się powszechnie znane i cenione.

Aby znaleźć się w gronie Ikon Biznesu, przedsiębiorca musiał spełniać kilka warunków, jak np. minimum 20-letnia udokumentowana aktywność gospodarcza w sektorze prywatnym, pozycja branżowego lidera na lokalnym rynku oraz aktywność społeczna.

O przyznaniu tytułu decydowała powołana w tym celu kapituła. Tworzyli ją prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, europoseł i były prezydent Wrocławia Bogdan Zdrojewski, prof. Bogusław Fiedor – prorektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu ds. współpracy z zagranicą, prezes Wrocławskiej Izby Gospodarczej Waldemar Siemiński oraz redaktorzy naczelni wrocławskich mediów.

Do plebiscytu napłynęło 246 kandydatur, spośród których wybrano kilkudziesięciu biznesmenów. Krzysztof Folta, który TIM założył wraz z kolegami z Politechniki Wrocławskiej już w 1987 roku, wręcz wzorcowo spełnił kryteria plebiscytu.

Ogłoszenie wyników plebiscytu odbyło się podczas uroczystej gali we Wrocławskim Centrum Kongresowym. Każdy przedsiębiorca, który został wyróżniony tytułem Ikony Biznesu, otrzymał „Księgę Ikon”, w której zaprezentowano sylwetki wszystkich laureatów. Wydawnictwo powstało w limitowanym nakładzie 100 egzemplarzy. Jeden z nich trafił do Muzeum Miejskiego we Wrocławiu, gdzie wrocławskie Ikony Biznesu będzie mógł poznać każdy zwiedzający.

Tytuł Ikony Biznesu to już drugie w ostatnich miesiącach wyróżnienie dla prezesa Krzysztofa Folty – w czerwcu zajął 2. miejsce w kategorii „Osobowość w biznesie” w dolnośląskiej edycji plebiscytu „PROUD OF YOU – DUMNI Z WAS 2015”.

TIM SA jest największym dystrybutorem materiałów elektrotechnicznych w Polsce. Spółka powstała w 1987 roku we Wrocławiu, od 1998 r. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Sprzedaż prowadzona jest na TIM.pl, telefonicznie oraz poprzez ogólnopolską sieć biur i przedstawicieli handlowych. Centrala TIM SA znajduje się we Wrocławiu, zaś nowoczesne centrum logistyczne spółki, obsługujące wysyłkę towarów do klientów na terenie całej Polski – w podwrocławskich Siechnicach. 1 października 2011 r. powstała Grupa Kapitałowa TIM, którą wraz z TIM SA tworzą: notowana na New Connect Rotopino.pl S.A., a także EL-IT SA i Sun Electro Sp. z o.o.

Zaprenumeruj Rynek Elektryczny