Piotr Pętlak

dyrektor generalny ERKO

Podczas 4. Forum Menadżerów Elektrotechniki zostanie przeprowadzony wywiad z Piotrem Pętlakiem, dyrektorem zarządzającym firmy ERKO. Tematy rozmowy to: wyzwania polskich producentów, rozwój technologiczny, funkcjonowanie firm rodzinnych.

Organizatorem jest Publikatech, wydawca miesięcznika Rynek Elektryczny.

ZAPRASZAMY

Więcej o Forum

Firmę ERKO założył w 1981 r. inż. Roman Pętlak, który potem zaangażował swoich braci Jana i Józefa. W rezultacie powstały dwa zakłady produkcyjne: w Jonkowie k. Olsztyna (woj. warmińsko-mazurskie) oraz w Czeluśnicy k. Jasła (woj. podkarpackie). W 2000 r. nagła śmierć założyciela zmusiła jego syna, Piotra Pętlaka, do pełnego zaangażowania się w zarządzanie spółką. Wprawdzie miał przygotowanie zawodowe – ukończył studia na Wydziale Elektrycznym Politechniki Gdańskiej – jednak prowadzenie firmy bez doświadczenia stało się poważnym wyzwaniem.

– Z pomocą głównych pracowników udało mi się zachować ciągłość – wspomina Piotr Pętlak. – Pomogło mi również to, że ojciec robił dużo notatek technicznych, organizacyjnych, zapisywał nowe pomysły oraz wskazówki na temat klientów. Przez wiele miesięcy, wieczorami, gdy pracownicy szli do domów, dokładnie je czytałem. To było moje podstawowe źródło informacji …

Po 34 latach działalności firma ERKO nadal dzieli się z rynkiem swoją pasją do konstruowania różnego typu końcówek i złączek kablowych, narzędzi do prac elektrycznych, detali do silników największych samolotów pasażerskich oraz ostatnio – linii i maszyn automatyzujących procesy produkcyjne.

Więcej w nr 7-8.2015

Zaprenumeruj Rynek Elektryczny