Globalne partnerstwo strategiczne Philipsa i Cisco

   |    tekst redakcyjny    |   

Philips i Cisco ogłosiły zawiązanie globalnego partnerstwa strategicznego, które stworzy nową jakość w oszczędzaniu energii, kreowaniu efektywności i produktywności pracowników, dzięki wykorzystaniu Internetu Rzeczy w nowoczesnych biurach. Partnerstwo to powiąże ze sobą zintegrowany system oświetlenia LED firmy Philips z technologią sieciową firmy Cisco. Celem jest wejście na globalny rynek biurowy o szacowanej wartości miliarda euro.

Oświetlenie jest wszędzie, co sprawia, że stanowi jeden z najłatwiejszych sposobów na wprowadzenie Internetu Rzeczy do budynków biurowych. Punkty świetlne systemu Philips, wyposażone w czujniki i oprogramowanie, można ze sobą połączyć przy wykorzystaniu technologii firmy Cisco. Sieć oświetleniowa wytycza ścieżkę dla informacji i pozwala wdrażać nowe usługi.

Oświetlenie to pierwszy logiczny krok do wprowadzenia Internetu Rzeczy do przedsiębiorstw na całym świecie. Połączone, wyposażone w czujniki systemy oświetleniowe będą inteligentnie rozpoznawać i mierzyć środowisko. Na przykład, czujniki obecności użyte w systemie mogą dostarczać informacji na temat wykorzystania przestrzeni, co pomoże w redukcji kosztów.

Aby biura były bardziej komfortowe, pracownicy biurowi mogą personalizować i regulować oświetlenie LED odpowiednio do swoich potrzeb i zadań. Aby zapewnić dostęp mobilny, pracownikom biurowym udostępnia się aplikację na smartfony, umożliwiającą sterowanie usługami budynku poprzez sieć telekomunikacyjną.

Zaprenumeruj Rynek Elektryczny