Rozwój rynku ledowego w Polsce. HSK LEDY (video)

   |    tekst redakcyjny    |   

Firma HSK LEDY uczestniczyła jako wystawca w Kongresie Oświetleniowym LED Polska 2015. Zobacz wypowiedź na temat perspektyw rozwoju rynku ledowego w Polsce.

Marian Kopecki, HSK LEDY (film)

 

 

 

 

 

W dniach 7-8 października 2015 r. odbył się pierwszy w Polsce Kongres Oświetleniowy poświęcony wyłącznie technologii LED. Organizatorem kongresu było wydawnictwo Publikatech, właściciel marki Akademia LED. Wydarzenie odbyło się pod hasłem „W trosce o najwyższą jakość systemów oświetleniowych LED”. Zgodnie z tym przesłaniem do współpracy zaproszono firmy, które wyznaczają trendy w branży oświetleniowej na świecie i w Polsce: ERCO, LUG, OSRAM, PHILIPS, SCHREDER. Są to firmy zrzeszone w największej polskiej organizacji oświetleniowej – Pol-lighting.

Kongres zawierał wartościowy program merytoryczny ze względu na obecność wykładowców z najlepszych polskich ośrodków naukowo-badawczych. Kongresowi towarzyszyła wystawa składająca się ze stoisk sponsorów oraz firm, które świadomie rozwijają swoją ofertę ledową.

W tym wyjątkowym spotkaniu branżowym wzięło udział ponad 300 uczestników: przedstawicieli działów inwestycyjnych urzędów miast i gmin, zakładów energetycznych, architektów, projektantów oświetlenia, wykonawców instalacji oświetleniowych, producentów oświetlenia, dystrybutorów, przedstawicieli hurtowni elektrotechnicznych.

Olbrzymie zainteresowanie pierwszą edycją kongresu potwierdza potrzebę szerzenia rzetelnej, fachowej wiedzy na temat nowoczesnej technologii półprzewodnikowej w celu efektywnego korzystania z energii oraz ochrony środowiska naturalnego.

Rynek Elektryczny jest patronem medialnym Kongresu.

Kolejny Kongres Oświetleniowy LED odbędzie się w październiku 2016 r.