20 lat sukcesów

   |    tekst redakcyjny    |   

Redakcja Rynku Elektrycznego uczestniczyła w konferencji prasowej z okazji 20-lecia SPOT Light. Christian Ortlieb, założyciel i właściciel firmy, przedstawił jej historię i najważniejsze obszary działania.

SPOT Light jest liderem w branży oświetleniowej. Oferuje bogaty asortyment produktów w unikatowym wzornictwie.

Historia przedsiębiorstwa, które z małej rodzinnej firmy przeistoczyło się w prężnie działającą spółkę eksportującą lampy do 32 krajów świata, rozpoczęła się 20 lat temu w małej miejscowości obok Kędzierzyna-Koźla na Śląsku. Dziś spółka zatrudnia ponad 120 pracowników, a jej bardzo rozbudowany asortyment można spotkać w największych sieciach handlowych w całej Europie oraz innych krajach świata.

Fot. Członkowie zarządu SPOT Light (od lewej): Monika Sopałowicz, dyrektor zarządzający,  Christian Ortlieb, właściciel, i Mariusz Cichoń, prezes.

W 2010 roku na rynku pojawiła się odrębna marka BRITOP Lighting, oferująca oświetlenie dla wymagających odbiorców. Jednocześnie firma przeniosła zakład produkcyjny do Bierawy, gdzie powstała nowa hala magazynowa o powierzchni 2,5 tys. m2. W tym roku trwa kolejna rozbudowa siedziby, która zaowocuje kolejnymi miejscami pracy i ożywieniem lokalnego rynku. Pomimo rosnącej konkurencji oraz szybko zmieniających się trendów wnętrzarskich, SPOT Light pozostaje topowym producentem opraw oświetleniowych, znanym i cenionym na całym świecie.

W 2015 roku firma SPOT Light przeniosła się do nowego biurowca.

Na tegorocznych targach Light & Building we Frankfurcie w dniach 13-18 marca SPOT Light zaprezentuje m.in. lampy z drewnianymi obudowami, popularnymi na rynku niemieckim.

Zaprenumeruj Rynek Elektryczny