Stanisław Rosa

właściciel firmy Rosa

Założyciel firmy ROSA jest pasjonatem nowych technologii. Bacznie obserwuje rynek i w nim szuka inspiracji. Jeśli znajdzie rozwiązanie, które mogłoby ulepszyć produkcję, od razu myśli o jego wdrożeniu w firmie.

Nigdy nie zatrzymuje się w miejscu. Linie produkcyjne to filary działalności. A tych wciąż przybywa.

– Pamiętam moment, kiedy idąc ulicą Mikołowską w Mysłowicach, zobaczyłem, jak pracownicy montują ciepłociąg z rur preizolowanych – wspomina Stanisław Rosa. – Była to stalowa rura zaizolowana pianką poliuretanową, a ta z kolei była zabezpieczona rurą z tworzywa sztucznego. Pomyślałem, że tak przecież powinien wyglądać słup oświetleniowy!

Na rynku dostępne były wówczas tylko słupy betonowe oraz stalowe słupy malowane. Stanisław Rosa zaprojektował więc pierwszy model słupa stalowego o zewnętrznej warstwie z tworzywa sztucznego. Po roku ciężkiej pracy, w grudniu 1993 roku w wynajmowanym zakładzie w Lędzinach został wyprodukowany pierwszy słup oświetleniowy. Nie trzeba było długo czekać, aż słupy oświetliły okoliczne miejscowości. Potem trafiły do odległych miejsc w Polsce i na eksport…

Więcej o rozwoju technologicznym firmy ROSA w nr 1.2016

Zaprenumeruj Rynek Elektryczny