Słupy kompozytowe firmy Alumast SA

   |    tekst redakcyjny    |    Słupy kompozytowe firmy Alumast SA (348 KB)

Kompozytowy słup oświetleniowy jest bardzo lekki, co nie generuje dodatkowych kosztów związanych z załadunkiem i montażem.

Słup dostępny jest w kolorystyce RA L, z różnymi modelami opraw oświetleniowych (LED, soda) do wyboru, dzięki czemu można go dopasować do oczekiwań klienta. Nie ulega korozji, nie ma wartości złomowej i jest odporny na szkodliwe warunki zewnętrzne (promieniowanie UV, sól drogową i inne środki, zanieczyszczenia zwierzęce, zabrudzenia, klej), co przekłada się na jego długą żywotność (co najmniej 40 lat). Słup jest przyjazny środowisku oraz nie powoduje zakłóceń dla fal radiowych itp.

Niezaprzeczalną zaletą słupa kompozytowego jest jego bezpieczeństwo, gdyż nawet w przypadku uszkodzenia izolacji przewodów jest nadal izolatorem. Słup w minimalnym stopniu pochłania energię podczas kolizji, w efekcie czego skutki zderzenia się pojazdu ze słupem kompozytowym są o wiele mniejsze i mniej dotkliwe dla osób znajdujących się wewnątrz pojazdu niż w przypadku tradycyjnego odpowiednika.

Produkcja słupów jest ekologiczna, a sam produkt ulega całkowitemu przetworzeniu.

Przegląd słupów oświetleniowych na drogi szybkiego ruchu ukazał się  w nr 3.2016

Zobacz cały wpis