Nowa twarz SHE

Tomasz Boruc
dyrektor zarządzający SHE

SHE Związek Pracodawców Dystrybucji Elektrotechniki ma nowego dyrektora zarządzającego. Od początku sierpnia 2016 r. funkcję tę pełni Tomasz Boruc. Poprzednio pracował na stanowisku prezesa zarządu Onninen Polska (od stycznia 2006 r. do maja 2016 r.). W latach 2000–2005 był dyrektorem generalnym KWH Pipe Poland, a wcześniej przez kilka lat odpowiadał za sprzedaż w Danfoss Sp. z o.o. (Sales Director Industry) oraz w Gullfiber Saint-Gobain.

Tomasz Boruc jest absolwentem Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej oraz programu MBA Uniwersytetu Warszawskiego & University of Illinois at Urbana-Champaign. Ukończył także kilka programów menedżerskich w Harvard Business School. Związany był ze Studium Europy Wschodniej UW.

Społeczną odpowiedzialnością biznesu zainteresował się jeszcze w latach 80., pracując w spółdzielni studenckiej. Znajomość praktyki łączy z wiedzą teoretyczną. W 2012 r., rozpoczynając studia doktoranckie w Instytucie Nauk Ekonomicznych PAN, zainteresował się badaniem kapitału społecznego oraz zjawiskiem zaufania w biznesie. Obecnie przygotowuje rozprawę doktorską z tej dziedziny.

Zaprenumeruj Rynek Elektryczny