Nowy właściciel Bargo

   |    tekst redakcyjny    |   

5 października 2016 r. Grodno podpisało przedwstępną umowę zakupu 100% udziałów spółki Bargo. Cena nabycia udziałów składa się z dwóch części, z czego pierwsza wynosi 10 mln zł, a druga wyniesie nie więcej niż 4 mln zł. Ostateczna wartość transakcji jest uzależniona od wartości składników majątkowych ustalonych w trakcie inwentaryzacji oraz od ewentualnych roszczeń Grodna wobec sprzedających wynikających z naruszenia gwarancji i zapewnień złożonych w umowie przedwstępnej. Całkowita wartość transakcji wyniesienie nie mniej niż 12,5 mln zł i nie więcej niż 14 mln zł.

Bargo Sp. z o.o. to przedsiębiorstwo z 26 letnim doświadczeniem, posiadające 9 punktów sprzedaży w woj. mazowieckim. W ostatnim roku przychody spółki wyniosły 48 mln zł, EBITDA 1 mln zł, a zysk netto 0,77 mln zł.

Spółka Grodno posiada obecnie 57 punktów sprzedaży (53 własne i 4 franczyzowe) zlokalizowanych w kluczowych polskich miastach m.in. w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu. W ofercie Grodna jest już 31 tys. towarów krajowych i międzynarodowych producentów oraz produkty pod marką własną LUNO. Na koniec roku obrotowego 2016/2017 firma planuje mieć w swojej ofercie około 35 tys. pozycji asortymentowych.

Zaprenumeruj Rynek Elektryczny