Argentyńczycy odwiedzili polskiego producenta oświetlenia

   |    Tomasz Charążka    |   
Delegacja z Argentyny w firmie LUG LUG

W dniach 22–23 listopada br. w Zielonej Górze gościli przedstawiciele rządu prowincji Misiones w Argentynie. Delegacja z Ameryki Południowej przyjechała na zaproszenie firmy LUG, która w październiku br. podpisała kontrakt na budowę fabryki i dostawę opraw oświetleniowych do argentyńskiego miasta Posadas na łączną kwotę ok. 21 mln EUR.

Gościem Ryszarda Wtorkowskiego – prezesa i głównego właściciela LUG – byli: Mario Hugo Passalacqua – gubernator prowincji Misiones, Luis Enrique Lichowski – minister przemysłu prowincji Misiones – oraz Hugo Aquirre – sekretarz prowincji Misiones ds. prawnych i technicznych. Podczas wizyty w siedzibie LUG przy ulicy Gorzowskiej oraz w fabryce w Nowym Kisielinie argentyńska delegacja mogła zobaczyć, jak powstają oprawy oświetleniowe LUG oraz poznać organizację pracy polskiego producenta.

Nie mam wątpliwości, że LUG to wspaniały partner, który dostarczy naszej prowincji innowacyjne rozwiązania z dziedziny oświetlenia miejskiego. Dzięki temu będziemy mogli zmniejszyć koszty zużycia energii, przy uwzględnieniu najwyższych standardów bezpieczeństwa na naszych drogach. Powstanie fabryki LUG w Posadas wpisuje się w strategię naszego regionu, w której koncentrujemy się na rozwoju przemysłu i tworzeniu miejsc pracy dla mieszkańców – wyjaśnia Mario Hugo Passalacqua, gubernator prowincji Misiones.

W sierpniu br. LUG podjął decyzję o utworzeniu spółki zależnej w Argentynie. Polska delegacja odwiedziła prowincję Misiones, czego rezultatem była umowa o współpracy pomiędzy lokalnym rządem a producentem.

LUG Argentina będzie drugą spółką w Ameryce Południowej wchodzącą w skład GK LUG SA. Pierwsza – LUG do Brazil – powstała cztery lata temu w Brazylii i choć nie zdobyła jeszcze dużego kontraktu, to udało jej się dostarczyć rozwiązania oświetleniowe do modernizowanego metra w Saõ Paulo.

Zaprenumeruj Rynek Elektryczny