Rozwój miast za pomocą nowoczesnych technologii

   |    tekst redakcyjny    |   
Schréder w Smart City Institute

Schréder został partnerem Smart City Institute. Ta organizacja non-profit ds. rozwoju inteligentnych miast zajmuje się wspieraniem badań, innowacji, nauczania i przedsiębiorczości w celu zwiększania komfortu życia mieszkańców miast.

Instytut powstał rok temu w Liège w Belgii i współpracuje już z blisko 400 partnerami: rządami krajów, radami miast, ośrodkami badawczymi, uniwersytetami, firmami prywatnymi i publicznymi, obsługując jednocześnie 22 projekty biznesowe.

Firma Schréder od lat współpracuje z władzami miast w celu stworzenia komfortowego i bezpiecznego środowiska. Dzięki wspieraniu inicjatyw badawczych, innowacyjności i nauki zamierza w tym celu produkować coraz lepszej jakości oprawy oświetleniowe. W 2016 r. firma uruchomiła również nową platformę Owlet loT – system zdalnego sterowania oprawami świetlnymi.

– Schréder jest firmą w pełni zaangażowaną w rozwój miast za pomocą nowoczesnych technologii. Głównym celem naszej organizacji jest poprawa warunków środowiskowych i jakości życia mieszkańców. Uważamy, że tylko współpraca firm, uniwersytetów, ośrodków badawczych może przyczynić się do sukcesu w tym obszarze, dlatego Schréder przystąpił do Smart City Institute – mówi dyrektor ds. Innowacji Nicolas Keutgen.

Zaprenumeruj Rynek Elektryczny