Logistyczna spółka należąca do TIM SA bije rekordy

   |    Tomasz Charążka    |   
3LP_TIM

Centrum logistyczne w podwrocławskich Siechnicach, którego operatorem od niespełna pół roku jest 3LP SA, po raz pierwszy w swojej ponad 8-letniej historii przekroczyło 3 mln linii zamówień wydanych w ciągu roku. Liczba wysyłek zrealizowanych w 2016 r. przez wyspecjalizowany w logistyce dla e-commerce obiekt osiągnie rekordową wielkość blisko 1 mln.

Podwrocławskie centrum działa od 2008 r. Jego operatorem do końca czerwca 2016 r. był TIM SA – największy dystrybutor artykułów elektrotechnicznych w Polsce. Od lipca 2016 r. funkcję tę przejęło 3LP – spółka w 100 proc. należąca do TIM SA.

W wyniku zakończonej w 2016 r. rozbudowy powierzchnia centrum zwiększyła się z 12 do ponad 41 tys. mkw., a obiekt zaczął świadczyć usługi także klientom spoza GK TIM, specjalizując się w zautomatyzowanym outsourcingu logistyki dla podmiotów z sektora e-commerce. 3LP SA umożliwia ekspresowe dostawy nie tylko na terenie Polski, lecz także całej Europy.

– Proponujemy wsparcie zarówno w zakresie logistyki kontraktowej, jak i logistyki własnej. W pierwszym przypadku z wykorzystaniem naszej infrastruktury oferujemy pełen outsourcing lub logistykę częściową, w drugim – wykonujemy audyty, prowadzimy doradztwo, realizujemy projekty logistyczne i nadzór inwestycyjny – wymienia Maciej Posadzy, prezes zarządu 3LP SA.

TIM SA pozostaje największym klientem 3LP SA, jednak bezpośrednio po komercyjnym rozpoczęciu działalności 3LP nawiązało współpracę z dużą międzynarodową firmą z sektora TLS (transport, logistyka, spedycja). Jakość usług 3LP szybko zaowocowała zawarciem umowy partnerskiej i współpracą przy kolejnych projektach.

– 3LP to czarny koń GK TIM. Usługi świadczone przez tę spółkę idealnie wpisują się w dynamicznie rosnące zapotrzebowanie rynku na firmy logistyczne wyspecjalizowane w świadczeniu usług dla podmiotów z rynku e-commerce. Długofalowym celem jest osiąganie przez 3LP SA 50 proc. przychodów z usług wykonywanych dla klientów spoza Grupy Kapitałowej TIM – zapowiada Krzysztof Folta, prezes TIM SA.