Nowy prezes we włoszczowskim ZPUE

Janusz Petrykowski został prezesem ZPUE

Z początkiem lutego br. Janusz Petrykowski objął fotel prezesa zarządu i dyrektora przedsiębiorstwa ZPUE SA. Zastąpił na tym stanowisku Andrzeja Grzybka, który zasiada w zarządzie jako wiceprezes.

Janusz Petrykowski od blisko 40 lat związany jest z handlem zagranicznym, międzynarodową współpracą gospodarczą oraz zarządzaniem biznesem w branży energetycznej i przemysłowej. Doświadczenie menadżerskie rozpoczął w Centrali Handlu Zagranicznego Agromet Motoimport, po czym objął funkcję wiceattache handlowego w biurze radcy handlowego w Norwegii.

Przez kolejne 25 lat był związany z międzynarodowym koncernem ABB (wcześniej ASEA Szwecja oraz Brown Boveri Szwajcaria), gdzie najpierw kierował przedstawicielstwem w Polsce norweskiej części grupy ASEA, a następnie pełnił szereg funkcji kierowniczych w ramach Grupy ABB w Polsce, w tym jako prezes oraz członek zarządu poszczególnych spółek, dyrektor zarządzający dywizją napędów i automatyzacji produkcji w Polsce, a przez ostatnie osiem lat – wiceprezes zarządu Grupy ABB w Polsce.

Janusz Petrykowski jest absolwentem studiów magisterskich w Warszawskiej Szkole Głównej Planowania i Statystyki na Wydziale Ekonomiki Produkcji. W trakcie kariery zawodowej uczestniczył w wielu międzynarodowych kursach oraz szkoleniach dla wysokiej kadry menadżerskiej, m.in. w szkole biznesu IMD w Lozannie.

Zaprenumeruj Rynek Elektryczny