Finansowanie pierwszego poziomu

Tomasz Charążka

Tomasz Charążka

tel. 22 743 00 70-71
re@rynekelektryczny.pl

  |  
LERRI Solar dostawcą pierwszego poziomu

Firma LERRI Solar, wiodący producent monokrystalicznych modułów słonecznych z siedzibą w Xi’an w Chinach, została uznana za dostawcę pierwszego poziomu przez organizację Bloomberg New Energy Finance (BNEF).

Klasyfikacja BNEF opiera się na możliwości zademonstrowania znacznej liczby pomyślnie zrealizowanych umów finansowania na zasadzie bezregresowej. Oznacza to, że aby zostać firmą pierwszego poziomu, zgodnie z wymaganiami BNEF, należy udowodnić dotychczasowe osiągnięcia w zakresie pozyskiwania współpracy komercyjnej ze strony instytucji inwestycyjnych. Jedną z cech firmy pierwszego poziomu jest ponadto przejrzystość i dostępność danych.

Organizacja BNEF udostępnia aktualizowaną co kwartał listę producentów pierwszego poziomu firmom, które są abonentami usługi BNEF Solar Insight. Pod względem możliwości produkcyjnych firma LERRI Solar plasuje się w górnej ćwiartce wszystkich producentów znajdujących się na liście firm pierwszego poziomu BNEF.

Firma LERRI Solar jest wiodącym na świecie producentem wysoko wydajnych monokrystalicznych modułów i ogniw słonecznych. Powstała w 2007 r. firma została nabyta przez grupę LONGi Group w 2014 r. Grupa LONGi Group jest największym na świecie dostawcą monokrystalicznych płytek krzemowych, jej aktywa przekraczają wartość 1,7 mld USD, a możliwości generacji sięgają 7,5 GW (dane z końca 2016 r.).

LERRI Solar została uznana za dostawcę pierwszego poziomu

Fot. LONGi Group

Firma LONGi-LERRI Solar uzyskała tytuł „Top Runner”, który rząd Chin nadaje wybranym producentom w branży fotowoltaicznej spełniającym rygorystyczne wymagania w zakresie wydajności i mocy paneli. Firma LONGi-LERRI Solar spełniła wymogi poprzez produkcję modułów z wysoko wydajnych ogniw monokrystalicznych. W 2016 r. firma LONGi-LERRI Solar wyprodukowała moduły o łącznej mocy 2,5 GW – ponad dwukrotnie więcej niż w roku poprzednim.

Poza działalnością w Chinach firma LONGi uruchamia także nowe zakłady w Malezji i Indiach, co pozwoli na prowadzenie pionowo zintegrowanej produkcji płytek, ogniw i modułów fotowoltaicznych.

Źródło: www.prnewswire.com

Zaprenumeruj Rynek Elektryczny

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

[ssba-buttons]