Jacek Łukaszewski

Jacek Łukaszewski prezes Schneider Electric
prezes zarządu Schneider Electric Polska Sp. z o.o.

Firma Schneider Electric stworzyła klaster biznesowy, który swoim zasięgiem obejmie trzy kraje – Polskę, Słowację i Czechy. Celem klastra jest rozwój współpracy biznesowej na tych trzech najbardziej aktywnych rynkach w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej.

Klaster biznesowy rozpoczął funkcjonowanie od lutego 2017 r., a jego szefem został Jacek Łukaszewski, który jest również prezesem zarządu polskiego oddziału Schneider Electric.

Schneider_Electric_Showroom– Kluczowym celem nowej organizacji jest przybliżenie zespołów Schneider Electric do naszych klientów we wszystkich trzech krajach. Jestem przekonany, że nowa specyfika i organizacja sprzedaży w tych krajach spowoduje rozwój naszych usług dla klientów, zwiększy efektywność i przyniesie dodatkowe możliwości rozwoju naszym pracownikom. Jednocześnie od lutego br. zarząd klastra został oddany w ręce nowo powołanych dyrektorów – Radko Svrdlina w Republice Czeskiej oraz Jaroslava Uhlíka na Słowacji – mówi Jacek Łukaszewski, szef klastra.

Funkcja prezesa klastra została powierzona Jackowi Łukaszewskiemu ze względu na jego duże, ponad 20-letnie doświadczenie w obszarze automatyki i systemów zasilania. Ze Schneider Electric jest związany od 2002 r. Jako prezes Schneider Electric Polska Sp. z o.o. jest odpowiedzialny za działalność operacyjną w Polsce, bezpośrednio zarządzając czterema pionami biznesowymi: Partnerów, Przemysłu, Energetyki oraz IT. Wcześniej pełnił funkcję dyrektora regionalnego jednego z globalnych biznesów w Pionie Automatyki Budynkowej, odpowiadając za region Europy Centralnej i Wschodniej, obejmujący ponad 20 krajów.

Źródło: Schneider Electric

Zaprenumeruj Rynek Elektryczny


Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykorzystanie części lub całości treści zamieszonych na rynekelektryczny.pl wymaga zgody wydawnictwa Publikatech.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz