Szóste centrum zarządzania biznesem

tekst redakcyjny

tekst redakcyjny

  |  
Firma ABB uruchomiła nowoczesne Globalne Centrum Usług Wspólnych (GBS) w Krakowie

Firma ABB uruchomiła Globalne Centrum Usług Wspólnych (GBS) w Krakowie. Centrum pomoże zrealizować główne cele strategii ABB Next Level, zgodnie z którą firma ma działać szybciej i wydajniej, posiadać uproszczoną strukturę, a także być bliżej klientów. GBS odegra ważną rolę w cyfrowej transformacji ABB. Po osiągnięciu pełnej zdolności operacyjnej zatrudniać będzie ok. 2 tys. pracowników.

Krakowska jednostka, która będzie wspierać biznesy ABB w zakresie finansów, systemów informatycznych, a także zarządzania zasobami ludzkimi i łańcuchem dostaw, jest jednym z sześciu centrów GBS, jakie firma tworzy na całym świecie, konsolidując krajowe organizacje usługowe w światowej klasy przedsięwzięcie w obszarze usług biznesowych.

Głównym celem GBS jest poprawa jakości i efektywności usług dostarczanych dla biznesów ABB, aby mogły one skupić się na innowacjach i zwiększaniu wartości dla klientów, głównie w zakresie cyfrowych technologii dla przemysłu. W marcu br. ABB wprowadziła na rynek wiodącą na rynku ofertę cyfrową ABB AbilityTM, dzięki której klienci z sektora użyteczności publicznej, przemysłu oraz transportu i infrastruktury mogą korzystać ze 180 cyfrowych rozwiązań i usług.

Podczas ceremonii otwarcia Centrum Usług Wspólnych obecni byli minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, ambasador Szwajcarii w Polsce Andrej Motyl oraz zastępca ambasadora Szwecji w Polsce Ulrik Tidestroem. ABB reprezentowali członkowie zarządu Grupy: Jean-Christophe Deslarzes i Bernhard Jucker oraz prezes zarządu ABB w Polsce Paweł Łojszczyk.

W swoim przemówieniu minister Morawiecki powiedział, że nowa inwestycja ABB jest dowodem na to, jak ważna jest Polska na mapie tego koncernu. Dodał, że na decyzję o inwestycji w Krakowie miał wpływ poziom wykształcenia i talent pracowników w Polsce. – Zdolność, kreatywność i kompetencje polskich inżynierów oraz informatyków są znane i cenione na całym świecie – powiedział minister, przywołując system rekuperacji energii ABB, który został zainstalowany w metrze w Stambule, jako przykład istotnego wkładu polskiej organizacji ABB. System został opracowany przez naukowców z Korporacyjnego Centrum Badawczego ABB w Krakowie we współpracy z inżynierami z Aleksandrowa Łódzkiego, gdzie firma posiada swoje centrum produkcyjne w obszarze energoelektroniki.

– Zasadniczym filarem naszej strategii Next Level jest uczynienie ABB firmą nieskomplikowaną, sprawniejszą i działającą bliżej swoich klientów. Ta najnowocześniejsza jednostka, wspólnie z pozostałymi pięcioma ulokowanymi w różnych częściach świata, pomoże ABB zrealizować te strategiczne cele wraz z rozwojem naszej cyfrowej oferty wspierającej rewolucję energetyczną i czwartą rewolucję przemysłową – mówi Bernhard Jucker, prezydent ABB w regionie Europy.

– Świetny rynek pracy, na którym znajdują się zarówno utalentowani absolwenci, jak i doświadczeni fachowcy powoduje, że Kraków jest idealną lokalizacją dla nowego Globalnego Centrum Usług Wspólnych ABB. Jesteśmy dumni z różnorodności naszych kadr w Polsce i obecnie zatrudniamy tu ponad 4,6 tys. pracowników. Cieszymy się mogąc rozwijać naszą działalność w Krakowie – stwierdził Jean-Christophe Deslarzes, dyrektor ds. HR w Grupie ABB.

– Dzisiejsza inauguracja wynika z dotychczasowej silnej obecności ABB w Polsce i przełoży się na istotny wkład w gospodarkę lokalną. Nasi pracownicy w Krakowie odegrają kluczową rolę w realizacji strategii ABB Next Level i tworzeniu kolejnych innowacji z zakresu cyfryzacji przemysłu – mówi Paweł Łojszczyk, prezes zarządu ABB w Polsce.

Od lewej: Paweł Łojszczyk, prezes zarządu, dyrektor zarządzający ABB w Polsce; Bernhard Jucker, prezydent Regionu Europa w Grupie ABB; Mateusz Morawiecki, minister rozwoju i finansów

Firma ABB od 25 lat jest obecna w Polsce, gdzie zatrudnia 4,6 tys. osób w 11 fabrykach i 25 biurach. Polska jest również ważnym ośrodkiem w globalnym łańcuchu dostaw ABB – połowa wszystkich wytwarzanych tu produktów i rozwiązań firmy jest eksportowana. Każdego roku ABB przeznacza na inwestycje w Polsce ok. 100 mln zł. W Polsce znajduje się również jedno z siedmiu Korporacyjnych Centrów Badawczych ABB tworzące technologie dla sektorów użyteczności publicznej, przemysłu oraz transportu i infrastruktury.

Źródło: ABB

Zaprenumeruj Rynek Elektryczny

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

[ssba-buttons]