Alain Simonnet dyrektorem 3M Poland

Od 1 kwietnia 2017 r. nowym dyrektorem zarządzającym 3M Poland jest Alain Simonnet
Dyrektor zarządzający

Od dnia 1 kwietnia 2017 r. nowym dyrektorem zarządzającym 3M Poland jest Alain Simonnet. Na tym stanowisku zastąpił Sebastiana Aranę, który zarządzał firmą 3M w Polsce od 2014 r. Nowy dyrektor zarządzający 3M Poland posiada duże doświadczenie zawodowe związane z zarządzaniem wieloma organizacjami oraz obsługą klienta.

Alain Simonnet dołączył do firmy 3M w Wielkiej Brytanii w 1990 r. Piastował wiele stanowisk związanych ze sprzedażą i marketingiem, stopniowo zwiększając zakres odpowiedzialności z lokalnej na europejską. Kolejnym punktem na ścieżce jego kariery w 3M była funkcja dyrektora ds. marketingu korporacyjnego we Francji, a następnie stanowisko dyrektora handlowego rynku w grupie biznesowej Grafika Reklamowa, a później w grupie Przemysłowej. Zarządzał również Centrum Obsługi Klienta we Francji.

Alain Simonnet uzyskał tytuł magistra inżynierii mechanicznej i lotniczej w École nationale d’ingénieurs de Tarbes we Francji, a także ukończył brytyjski The Chartered Institute of Marketing. Posiada również tytuł Black Belt Lean Six Sigma.

─ Mam nadzieję, że dzięki mojemu doświadczeniu biznesowemu będę mógł efektywnie i skutecznie zarządzać firmą 3M w Polsce. Cieszy mnie to, że moim nowym zawodowym wyzwaniem będzie stanie na czele firmy 3M właśnie w Europie Środkowo-Wschodniej, gdzie chciałbym zadbać o naszych klientów i interesariuszy, jednocześnie mając świadomość, jak strategiczny dla 3M jest to rynek – powiedział Alain Simonnet.


Biuro 3M w Kajetanach

Fot. Centrala 3M w Kajetanach

3M Poland Sp. z o.o. jest filią koncernu Minnesota Mining and Manufacturing. W 2011 r. firma obchodziła 20-lecie istnienia na polskim rynku oraz 10-lecie rozpoczęcia działalności produkcyjnej. 3M posiada w Polsce cztery ośrodki produkcyjne (największy we Wrocławiu) oraz zatrudnia ponad 1,7 tys. pracowników. Centrala firmy mieści się w Kajetanach k/Warszawy. 3M Poland oferuje ponad 10 tys. produktów w ramach pięciu sektorów: ochrona zdrowia, produkty konsumenckie, ochrona i reklama wizualna, przemysł, elektronika i energetyka. Dotychczasowe inwestycje 3M w Polsce wyniosły ponad 350 mln USD.

3M Poland od ponad 20 lat wnosi wkład w rozwój polskiego biznesu i gospodarki za co otrzymuje liczne nagrody i wyróżnienia m.in. Firma XX-lecia 1990–2010 – tytuł przyznany przez Polski Klub Biznesu, Business Superbrand 2012, Perła Polskiej Gospodarki 2012 oraz Solidny Pracodawca 2012.

Źródło: 3M

 Zaprenumeruj Rynek Elektryczny

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz