Marża, technologie i prawa patentowe

tekst redakcyjny

tekst redakcyjny

  |  

W I kwartale 2017 r. firma Seoul Semiconductor odnotowała znaczny wzrost przychodów. Wyniosły one 257,5 mld KRW (won południowokoreański). Przyczyniła się do tego sprzedaż produktów do oświetlenia ogólnego oraz segmentów IT. Zwiększeniu uległy dochody i zyski operacyjne, a marża wzrosła o 223 proc. r./r.

Wzrost przychodów możliwy był m.in. dzięki zastosowaniu takich technologii, jak Wicop i Acrich.
Firma wprowadziła również nowe produkty, m.in. z grupy COB
(ang. chip on board) oraz źródła LED filament. W ofercie firmy znaleźć można również oświetlenie samochodowe. 

Seoul Semiconductor pozyskała także nowych klientów w ramach działań zespołu IT. W efekcie ogólne przychody firmy z tych kategorii znacznie wzrosły, pomimo słabych wyników sezonowych obserwowanych w tym czasie roku.

Firma ogłosiła także wykup swoich akcji na sumę 10 mld KRW, aby poprawić stabilność cen akcji i  zwiększyć wartość dla akcjonariuszy. Wykup zostanie zorganizowany w ciągu najbliższych sześciu miesięcy za pośrednictwem Mirae Asset Daewoo Securities.

Seoul Semiconductor prowadzi działania prawne i wysyła ostrzeżenia podmiotom naruszającym jej prawa patentowe. 31 marca br. firma złożyła pozew w Sądzie Rejonowym w Düsseldorfie w sprawie o naruszenie praw patentowych, przeciwko globalnemu dystrybutorowi podzespołów elektronicznych, który wprowadzał na rynek produkty LED firmy Everlight, bezprawnie wykorzystujące patenty Seoul Semiconductor. Ponadto wysłano ostrzeżenia do tych spośród firm z branży, które skopiowały unikatową technologię Wicop pod nazwą CSP (obudowa wielkości chipa).

W najbliższych miesiącach Seoul Semiconductor planuje zwiększenie aktywności sprzedażowej
i marketingowej wobec swoich unikalnych technologii, w tym Acrich i Wicop. Ponadto zamierza skupić się na pozyskiwaniu większej liczby klientów w celu osiągnięcia jeszcze wyższych dochodów.

 

Źródło: Seoul Semiconductor

 

 

Zaprenumeruj Rynek Elektryczny

 

 

 

[ssba-buttons]