Goście z pięciu kontynentów

tekst redakcyjny

tekst redakcyjny

  |  
ELKO-BIS uczestniczył w Hannover Messe

ELKO-BIS uczestniczył po raz kolejny w targach przemysłowych w Hanowerze. Redakcja Rynku Elektrycznego przeprowadziła rozmowę na stoisku, z  Radosławem Kohutem, dyrektorem techniczno-handlowym firmy.

 

Jaki cel miało wystawianie się na targach w Hanowerze?

Celem wyjazdu była promocja naszych produktów oraz nowości wśród dotychczasowych klientów, głównie eksportowych, oraz nawiązanie nowych kontaktów biznesowych na rynkach, na których do tej pory nie byliśmy obecni.

Czy targi spełniły Państwa oczekiwania?

W pierwszych odczuciach tak, ponieważ mieliśmy dużo obiecujących spotkań. Łącznie nasze stoisko odwiedziło kilkuset gości z pięciu kontynentów i ponad 40 krajów. Tak naprawdę o satysfakcji z wzięcia udziału w targach będziemy mogli powiedzieć za kilka miesięcy, kiedy nasze kontakty potargowe zaczną przeradzać się w wymierną sprzedaż.

Czy planują Państwo obecność w przyszłym roku, a jeśli tak – czy stoisko byłoby usytuowane w tym samym miejscu?

Wszystko zależy od tego, czy po dwóch latach uczestnictwa w targach z rzędu zdobędziemy nowe kontrakty oraz perspektywy do dalszego rozwoju z nowymi partnerami. To te czynniki będą miały największy wpływ na naszą decyzję. Ewentualne usytuowanie będzie na pewno w części energetycznej, trudno dziś określić, gdzie dokładnie.

Jaka jest Pańska ocena polskiego patronatu nad targami. Czy odczuli Państwo pozytywnie polski patronat nad tym przedsięwzięciem?

Z pewnością bycie krajem partnerskim takiej imprezy jak Targi Hanowerskie zwróciło większą uwagę na firmy z Polski, szczególnie takie, jak nasza, które w wyraźny sposób zaznaczały swoje pochodzenie. Z naszego punktu widzenia do pełni sukcesu zabrakło wspólnego stoiska narodowego w halach targowych poświęconych elektrotechnice i energetyce. Musimy uczyć się od innych np. Austriaków czy Turków, którzy potrafią wspólnie zorganizować swoje stoiska w jednolity sposób na całym świecie, i dzięki temu osiągnąć efekt budowania marki narodowej, rozpoznawalności oraz synergii.

 

ELKO-BIS to pełen osprzęt odgromowy wraz z akcesoriami, umożliwiający dobór elementów na każdy obiekt: przemysłowy, mieszkaniowy, zabytkowo-sakralny, handlowo-usługowy, biurowy czy sportowy. W ofercie znajdują się elementy ochrony odgromowej rurociągów i ogniw fotowoltaicznych.

Spółka powstała w 1998 r. we Wrocławiu. Skuteczna polityka handlowa, wysokie standardy produkcji i obsługi oraz dobór najlepszej kadry pozwoliły firmie dynamicznie rozwijać się i szybko zyskać pozycję lidera branży odgromowej w Polsce. Obecnie osprzęt odgromowy ELKO-BIS dystrybuowany jest przez najlepsze hurtownie elektrotechniczne i sklepy w kraju i za granicą. Współpracuje z następującymi krajami:  Rosją, Litwą, Łotwą, Estonią, Białorusią, Ukrainą, Rumunią, Czechami, Słowacją i Szwajcarią.

 

 

[ssba-buttons]