Rusza budowa czternastu elektrowni solarnych

tekst redakcyjny

tekst redakcyjny

  |  
Electrum zbuduje elektrownie PV

ReneSola, wiodący międzynarodowy producent i dostawca produktów związanych z zieloną energią, zainwestuje w pierwszy w Polsce duży projekt fotowoltaiczny. Na inwestycję złoży się aż 14 elektrowni.

Cieszymy się na myśl o wejściu na rynek polski. Realizowany projekt dołączy do zróżnicowanego portfolio projektów solarnych, które nasza firma realizuje na całym świecie. Zespół ReneSola ma doświadczenie i wiedzę potrzebną do tego, aby w sposób niezawodny i efektywny kosztowo dostarczać energię, która odpowie na rosnące zapotrzebowanie energetyczne Polski. Jesteśmy dumni, że bierzemy udział w budowie sektora czystej energii w Polsce mówi przedstawiciel ReneSola.

 

Wykonanie inwestycji ReneSola powierzyło Electrum, jednemu z najbardziej doświadczonych wykonawców EPC/BoP na rynku odnawialnej energii w Polsce. Electrum zaprojektuje i zbuduje 14 elektrowni ReneSola w modelu EPC (ang. Engineering  –  Procurement – Construction, czyli Usługi Inżynieryjne – Dostawy – Budowa). Łączna moc zainstalowana elektrowni wyniesie 14 MW, z największym klastrem o mocy 6 MW.

 

Jesteśmy dumni, że jako pierwsza firma w Polsce zajmiemy się tak dużą i ważną inwestycją dla znaczącego międzynarodowego gracza. Projekt zakłada jednak wykorzystanie paneli słonecznych innego producenta, i jestem przekonany, że ta współpraca przyniesie wielostronne korzyści zarówno naszym firmom, jak i rynkowi OZE w Polsce Nasze wieloletnie i bogate doświadczenie jako efektywnego wykonawcy EPC pozycjonuje Electrum jako jednego z liderów rynku OZE w Polsce. Cieszymy się więc, że będziemy mogli poprowadzić ten projekt razem z innym liderem w swojej klasie tłumaczy Marcin Bartnicki z Electrum.

Inwestycje ReneSola to jedne z niewielu projektów, które wygrały pierwszą aukcję dla inwestorów realizujących przedsięwzięcia w branży OZE i weszły już w fazę realizacji. Prace rozpoczną się w sierpniu 2017 r., a już na koniec roku zaplanowane jest ich zakończenie.

Według Polskiego Instytutu Energii Odnawialnej, instalacje fotowoltaiczne stanowią 2,3% wszystkich odnawialnych źródeł energii w Polsce, i stanowią 0,5% mocy zainstalowanej w krajowym systemie energetycznym.

Zaprenumeruj Rynek Elektryczny

 

[ssba-buttons]