Najnowsze technologie oświetleniowe i inteligentne systemy zarządzania na targach Energetab

tekst redakcyjny

tekst redakcyjny

  |  
stoisko Philips na targach Energetab

Philips Lighting zaprezentował swoje inteligentne systemy oświetleniowe dla miast, biur, sklepów i domu podczas Międzynarodowych Targów Energetycznych  ENERGETAB, które odbyły się w dniach 12-14 września 2017 r. w Bielsku-Białej. Stoisko Philips zostało odwiedzone przez ponad 4 tysiące gości. Firma przedstawiła najnowsze rozwiązania z dziedziny oświetlenia. Ponadto pokazała gościom jedne z najbardziej kompleksowych i największych ofert oświetleniowych dostępnych na rynku, a także nowości produktowe.

Na stoisku Philips Lighting, dzięki technice wirtualnej rzeczywistości, można było przenieść się do miasta przyszłości, inteligentnego domu oraz do nowoczesnego sklepu. W każdej z przestrzeni można było przekonać się na własne oczy, jak odpowiednie oświetlenie potrafi uwydatnić ekspozycję czy dopasować się do naszego rytmu – stwarzając przyjemną atmosferę również we wnętrzu domu. W strefie miejskiej, dzięki technologii VR, odwiedzający mogli przenieść się do miasta roku 2030 i zobaczyć, jak wygląda przyszłość zbudowana na bazie inteligentnych systemów oświetleniowych. Autonomiczne samochody, drony podające kawę czy interaktywne przestrzenie publiczne to tylko część z możliwości, jakie mogą wspierać nowoczesne rozwiązania oświetleniowe Philips Lighting.

W strefie miejskiej prezentowany był również system inteligentnego zarządzania oświetleniem CityTouch. Rozwiązanie Philips Lighting to przede wszystkim znaczące oszczędności na zużyciu energii elektrycznej lecz również efektywne monitorowanie pracy całej infrastruktury oświetleniowej.

W kwestii oświetlenia miejskiego Philips Lighting podczas targów zaprezentował także funkcjonalność ServiceTag. Pozwala ona na szybką identyfikację każdej zainstalowanej miejskiej oprawy LED dzięki użyciu kodu QR. Specjalnie przygotowana aplikacja wyświetli wszystkie parametry dostarczonej oprawy, dedykowane części zamienne oraz pozwoli na bezprzewodowe jej zaprogramowanie przy użycia złącza NFC. System ten to znaczący krok ku sprawniejszej, bardziej wydajnej, a w efekcie także tańszej konserwacji oświetlenia publicznego.

Na nowoczesnym stoisku PHILIPS Lighting można było również zapoznać się z rozwiązaniami, jakie oferuje inteligentne oświetlenie domu Philips Hue. System ten pozwala m.in. na zdalne sterowanie oświetleniem domowym, dopasowanie jego jasności oraz koloru w zależności od potrzeby lub fantazji. Możliwe jest powiązanie systemu z zewnętrznymi aplikacjami (np. IFTTT) rozszerzającymi funkcjonalność Philips Hue. Dzięki apletom, światło w domu będzie mogło dopasować się do naszego rytmu dnia, informować choćby o zbliżającym się terminie wyjścia czy zmianie pogody. Aby przybliżyć odwiedzającym funkcjonowanie tego systemu, Philips opracował specjalną aplikację VR, w której goście mogli przekonać się, jak odpowiednie oświetlenie potrafi podkreślić wyjątkowe chwile spędzone w domowym zaciszu.

Do jednej z najciekawszych propozycji Philips Lighting, z którą można było zapoznać się na stoisku, należy zintegrowany system oświetlenia Indoor Positioning. Pozwala on na komunikowanie się sklepu z klientem za pośrednictwem oświetlenia LED i aplikacji na smartfona. Indoor Positioning pomaga klientom odnaleźć potrzebne produkty na półce (z dokładnością do 30 cm!). Co więcej, klient dostaje także aktualną informację o rabatach dostępnych w miejscu, w którym obecnie się znajduje. Korzyści odnoszą wszyscy: klient robi zakupy bardziej świadomie, szybciej i taniej, producent dociera do klienta z informacją o produkcie w momencie dokonywania wyboru, natomiast sieć handlowa ma doskonałe narzędzie do budowania przewagi konkurencyjnej.

Oprócz inteligentnych systemów, Philips Lighting zaprezentował również nowości produktowe. Należą do nich m.in.:

  • Ledinaire wall mount WL060V – plafoniera o nowoczesnym wzornictwie i intuicyjnym montażu. Nowa odsłona w rodzinie Ledinaire.
  • Ledinaire slim downlight DN065B – oprawa downlight o niezwykle kompaktowej budowie i estetycznym wzronictwie.
  • DigiStreet BGP761 SR – pierwsza na rynku oprawa uliczna “Sensor Ready” pozwalająca na bezpośrednie podłączenie do systemu Philips CityTouch oraz integrację z przyszłymi innowacjami w zakresie systemów IoT.
  • Clearway gen.2 BGP307 – nowa generacja znanej na rynku rodziny Clearway. Teraz w nowej, ulepszonej odsłonie.
  • Ledinaire floodlight BVP105/106 – nowy przedstawiciel rodziny Ledinarie i bezpośredni zamiennik uniwersalnych zewnętrznych projektorów halogenowych.

 

Zaprenumeruj Rynek Elektryczny

 

[ssba-buttons]