Większa baza dla kabli w USA

tekst redakcyjny

tekst redakcyjny

  |  

W listopadzie 2017 r. odbyła się ceremonia otwarcia nowej, amerykańskiej centrali firmy HELUKABEL, jednego z czołowych, światowych producentów i dostawców przewodów, kabli i osprzętu kablowego. Licząca nieco ponad 3 ha (osiem akrów) posiadłość, mieści się w Oakview Corporate Park przy 1201 Wesemann Drive, w podmiejskiej dzielnicy Chicago o nazwie West Dundee.

Początkowo powstanie tam obiekt o powierzchni ok. 7000 mkw., z czego ok. 650 mkw. będzie przeznaczone na powierzchnie biurowe, zaś pozostała część będzie wykorzystywana jako magazyn zapasów przewodów i osprzętu oferowanego przez firmę. Nieruchomość pozwala na dalszą rozbudowę obiektu w miarę przyszłego rozwoju firmy, do ponad 18 500 mkw.

 

HELUKABEL USA prężnie rozwija się od momentu założenia firmy pod koniec 2007 r.

– Jest to drugi przypadek fizycznej rozbudowy w ciągu ostatnich 10 lat. Firma rozpoczynała działalność w obiekcie o powierzchni 1200 mkw., który zaledwie pięć lat temu został rozbudowany do niemal 4000 mkw – powiedział prezes HELUKABEL USA Markus Dannheim. – Należało znaleźć nieruchomość położoną w pobliżu naszej obecnej placówki, tak by móc w dalszym ciągu korzystać z usług obecnego personelu. Nasi pracownicy oraz relacje, jakie wypracowali z klientami z całego świata miały kluczowe znaczenie dla ciągłych sukcesów odnoszonych przez naszą firmę w ostatnich latach. Ponadto zależało nam na bezpośrednim dostępie do autostrady międzystanowej, co pozwoli zminimalizować czas oczekiwania klientów na realizację zamówień. West Dundee oraz jej pragmatyczni i nastawieni na postęp włodarze ułatwili nam podjęcie decyzji o dokonaniu inwestycji w ich miejscowości – dodał.

Nabycie nieruchomości oraz wzniesienie własnego budynku to istotny kamień milowy o znaczeniu strategicznym na drodze rozwoju HELUKABEL USA. Dzięki tym działaniom powstanie dodatkowa przestrzeń biurowa dla powiększającej się liczby pracowników spółki, jak również więcej miejsca na działalność operacyjną i magazynową, co ułatwi dalszy rozwój firmy.

 

O firmie HELUKABEL USA

HELUKABEL USA, Inc. jest działającą w USA spółką zależną należącą w całości do HELUKABEL GmbH, wiodącego, międzynarodowego producenta kabli i przewodów posiadającego 28 placówek na całym świecie. W należącym do firmy obiekcie o powierzchni ok. 4 200 mkw. położonym na przedmieściach Chicago HELUKABEL USA magazynuje ponad 4 000 różnorodnych pozycji z asortymentu kabli, przewodów oraz osprzętu kablowego, przeznaczonych do licznych zastosowań przemysłowych i komercyjnych w ramach szeregu segmentów rynku pionowego. Bezpośredni dostęp do w pełni zautomatyzowanego magazynu o powierzchni niemal 160 tys. mkw., w którym składowane jest 33 tys. pozycji asortymentowych, umożliwia HELUKABEL USA zapewnienie nadzwyczaj krótkich czasów dostaw.

[ssba-buttons]