Hossa w branży dopiero przed nami

tekst redakcyjny

tekst redakcyjny

  |  
centrum dystrybucyjne TIM

Ze wstępnych szacunków wynika, że po listopadzie 2017 r. tegoroczne obroty TIM SA wyniosły ponad 605,3 mln zł. To rezultat lepszy o prawie 7% od osiągniętego po listopadzie 2016 r. Przychody ze sprzedaży w samym listopadzie 2017 r. wyniosły 64,58 mln zł, o 7,5% więcej niż w analogicznym okresie 2016 r.

Listopadowa dynamika obrotów w kanale e-commerce ponownie była wyższa od tempa wzrostu ogółu przychodów – wyniosła 12,4% r/r. Sprzedaż online w przedostatnim miesiącu 2017 r. osiągnęła poziom 45,6 mln zł.

Ze wstępnych danych, opublikowanych 19 grudnia 2017 r. przez Główny Urząd Statystyczny, wynika, że produkcja budowlano-montażowa (w cenach stałych), obejmująca roboty o charakterze inwestycyjnym i remontowym, zrealizowana na terenie kraju przez przedsiębiorstwa budowlane o liczbie pracujących powyżej 9 osób, była w listopadzie 2017 r. o 19,8% wyższa niż przed rokiem (wobec spadku o 12,8% w listopadzie ub. roku) i o 5,0% wyższa w porównaniu z październikiem br. Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym produkcja budowlano-montażowa ukształtowała się na poziomie o 16,2% wyższym niż w listopadzie ub. roku i o 3,2% wyższym w porównaniu z październikiem br. W okresie styczeń-listopad 2017 r. produkcja budowlano-montażowa była o 12,8% wyższa niż przed rokiem.

Listopad 2017 r. pod względem obrotów jest drugim w kolejności najlepszym miesiącem w całej historii TIM-u. Nie zwalniamy tempa i mamy apetyt na więcej. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce zostanie on zaspokojony. Dynamika sprzedaży online nadal jest wyższa od dynamiki całkowitej sprzedaży. A to oznacza, że zmiana modelu sprzedaży przynosi efekty. Cykl inwestycyjny w branży elektrycznej jest opóźniony względem robót budowlanych o około 6-9 miesięcy. Hossa w branży dopiero przed nami – przewiduje Krzysztof Folta, prezes zarządu TIM SA.

TIM SA jest największym dystrybutorem materiałów elektrotechnicznych w Polsce. Spółka powstała w 1987 roku we Wrocławiu, od 1998 r. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Sprzedaż prowadzona jest na TIM.pl, w aplikacji mobilnej mTIM, telefonicznie oraz poprzez ogólnopolską sieć biur i przedstawicieli handlowych.  Centrala TIM SA znajduje się we Wrocławiu. Grupę Kapitałową TIM tworzą również: notowana na New Connect Rotopino.pl S.A.,  EL-IT SA, Sun Electro Sp. z o.o. i 3LP SA. Ostatnia z tych spółek – w 100% należąca do TIM SA – jest operatorem nowoczesnego centrum logistycznego w podwrocławskich Siechnicach. Realizuje ono dostawy zamówień złożonych na TIM.pl bezpośrednio do klienta lub pod wskazany przez niego adres. Więcej o TIM SA i Grupie Kapitałowej TIM na www.timsa.pl

 

[ssba-buttons]