Umocnienie pozycji hurtowni w Europie

tekst redakcyjny

tekst redakcyjny

  |  
FEGIME Dania

FEGIME, sieć hurtowni artykułów elektrotechnicznych, powiększyła grono członków. Z początkiem 2018 r. do europejskiego grona dołączyło FEGIME Denmark reprezentowane przez firmę Brødrene A&O Johansen A/S. AO powstało w 1914r., siedziba główna znajduje się w Albertslund. Firma posiada 50 oddziałów i realizuje obrót na poziomie 375 mln Euro.

Do Fegime Deutschland dołączyła firma Josef Wallraff GmbH & Co. KG z miejscowości Leverkusen. Trochę wcześniej w strukturach niemieckich pojawiła się firma HEKA Thomas Hentschel z Crimmitschau z Saksonii. Pozyskanie członków w Niemczech stanowi szczególne wzmocnienie pozycji FEGIME na tym rynku, ponieważ jest on bardzo dojrzały, a tym samym hermetyczny.

 

Także we Francji są nowe firmy. Od 1 stycznia 2018 r. do rodziny FEGIME dołączyła Legallais, założona w 1889 r. Jej roczny obrót to 235 mln EUR. W 15 oddziałach pracuje ponad 900 osób.

Obszar działania poszerza również FEGIME Hellas. Grecka firma Kafkas znalazła nowe możliwości rozwoju biznesu na wyspie Cypr i umiejscowiła tam swoją placówkę. Od 3 lat na Cyprze widać ożywienie w budownictwie i turystyce, szczególnie w miejscowości Limassol. Posiadane zasoby ropy i gazu mogą przyczynić się do rozkwitu tego regionu.

FEGIME obejmuje globalnie 10% rynku dystrybucji artykułów elektrotechnicznych. Ma ponad 230 członków – 1200 punktów sprzedaży, w 22 krajach. Roczny obrót to 4,7 mld EUR.

Członkami FEGIME Polska są hurtownie: ACELASAJELTECHGRODNOKOPELLIBRA i NOWA ELEKTRO.

 

[ssba-buttons]