Pytania do eksperta. Pomiary w oświetleniu

tekst redakcyjny

tekst redakcyjny

  |   Pobierz PDF (275 KB)

Instrument Systems to uznana marka wśród instrumentów do pomiaru światła takich jak: spektrometry, kolorymetry i fotometry obrazu. Szczególnie w przemyśle oświetleniowym, także diod LED, Instrument Systems osiągnęło wiodącą pozycję dzięki zaletom technologii oraz dobrej sprzedaży. Bogata oferta rozwiązań dla pomiarów LED obejmuje zakres od zastosowań laboratoryjnych aż do szybkiego testowania diod na linii produkcyjnej. Marka Instrument Systems ma także duży udział w rynku najwyższej klasy urządzeń do badania wyświetlaczy. Od 2012 roku dystrybutorem urządzeń Instrument Systems jest Konica Minolta.

 

 

Pytania do eksperta. Pomiary w oświetleniu

Czy w ofercie firmy Instrument Systems są kule całkujące?

Oczywiście tak. Instrument Systems to producent kompletnych rozwiązań do pomiaru strumienia świetlnego. Posiadamy w swojej ofercie spektrometry, kule całkujące, goniometry i rozwiązania przeznaczone na produkcję do mierzenia źródeł światła. Mając za cel wdrażanie pełnych rozwiązań oferujemy kule całkujące i spektrometr z całym potrzebnym zestawem i oprzyrządowaniem. Ponadto szkolimy przyszłych użytkowników z prawidłowego obchodzenia się z zestawem pomiarowym jak i przekazujemy wiedzę, jakie czynniki mają wpływ na powtarzalność i wiarygodne metody pomiarowe.

Jaką rozdzielczość mają spektrometry?

Nasze topowe urządzenie Spectro320 posiada rozdzielczość 0,3 nm. Jeśli natomiast taka precyzja nie jest konieczna to warto rozpatrzeć na przykład spektrometry z serii CAS140, które są bardzo znane na rynku. Zainstalowaliśmy ponad 5000 takich urządzeń na całym świecie. Rozdzielczość tego urządzenia wynosi 2,2 nm dla zakresu pomiędzy 360-830 nm i 3,7 nm dla najszerszego zakresu 300-1100 nm. Przy ograniczonym budżecie odpowiedni będzie spektrometr CAS120, który ma taką samą rozdzielczość jak model CAS140 dla zakresu 360-830 nm i rozdzielczość 2,7 nm dla zakresu 200-800 nm.

Czy Instrument Systems posiada rozwiązania do laserów diodowych?

Posiadamy w naszej ofercie takie urządzenie. Wprowadziliśmy z powodzeniem model CAS140CT-HR. Jest to spektrometr, który jest przeznaczony do pomiarów w wąskim przedziale 80 nm, 120 nm i 160 nm dla zakresu 800-1000 nm. Oprócz standardowego rozwiązania jesteśmy otwarci do zaoferowania spektrometru na inne zakresy.

Jakie są dokładności pomiarowe spektrometrów Instrument Systems?

Zaczynając od urządzenia o najwyższej precyzji, to znaczy modelu Spectro320 o wysokiej rozdzielczości, dokładność pomiarowa wynosi 0,03 nm. Natomiast dokładności pomiaru widma dla najpopularniejszego modelu CAS140 i dla wersji CAS120 wynoszą 0,3 nm.

Czy urządzenia Instrument Systems mogą współpracować z zewnętrznymi programami?

Tak, oferujemy pliki instalacyjne DLL i LabVIEW.

Czy w ofercie Instrument Systems są LED testery do sprawnej i szybkiej weryfikacji produkcji?

Tak. Oprócz rozwiązań typowo przeznaczonych do laboratoriów posiadamy w ofercie rozwiązania dedykowane do szybkiej i sprawnej weryfikacji źródeł na produkcji. Takim przykładem jest urządzenie wyposażone w spektrometr CAS140CT. W ciągu 50 ms urządzenie mierzy parametry radiometryczne i fotometryczne.

Jaki zakres długości fal mogą mierzyć spektrometry Instrument Systems?

Urządzenia firmy Instrument Systems są przeznaczone do pomiarów w zakresie widzialnym, ultrafiolecie i podczerwieni. Przede wszystkim możemy mierzyć zakres widzialny używając modeli Spectro320, CAS140 i CAS120. Rozważając zakresy UV to proponujemy od 190 nm dla Spectro320 i od 200 nm dla modeli CAS140 i CAS120. Do pomiaru zakresów podczerwieni najlepszy jest model CAS140 mający możliwość pomiarów do zakresu 1050 nm. Rozważając topową wersję naszych spektrometrów, jakim jest model Spectro320 oferujemy możliwość do 5000 nm.

Czy zajmujecie się również wdrażaniem pomiarów za pomocą goniofotometrów?

Tak. Jesteśmy producentem również goniometrów. Skupiamy się na wdrażaniu pełnych rozwiązań związanych także ze wsparciem technicznym. Dlatego oferujemy goniometry z całym oprzyrządowaniem pomiarowym. Wdrażając taki system pomiarowy przekazujemy całą niezbędną wiedzę, w jaki sposób przygotować pomieszczenie do pomiarów i na co zwrócić uwagę zanim inwestycja będzie realizowana. Oferowane przez nas zestawy występują w trzech możliwych rozwiązaniach, w zależności od rodzaju, wagi i wymiarów mierzonych źródeł i opraw. Oferujemy rozwiązania dla pojedynczych LED-ów i małych modułów LED do wagi 0,7 kg i wymiarów do 112 mm. Dla źródeł do 8 kg i 700 mm dedykowany jest goniometr LGS350. Natomiast największy goniometr LGS100 jest przeznaczony dla źródeł do 50 kg i 1900 mm.

Od jak dawna firma jest na rynku?

Zaczęliśmy działalność w 1986 roku. Od samego początku Instrument Systems zajmuje się produkcją urządzeń do pomiarów i analizy światła.

Gdzie znajduje się produkcja?

Produkcja znajduje się w naszej siedzibie w Monachium. Dział firmy Optronik odpowiedzialny za urządzenia pomiarowe dedykowane do branży samochodowej znajduje się w Berlinie.

Czy Instrument Systems zajmuje się certyfikacją?

Tak. Posiadamy akredytowane laboratorium, które spełnia wymagania EN DIN ISO/ IEC 17025 wydane przez Niemiecką Jednostkę Akredytacyjną DAkkS. Wzorce, których używamy są odtwarzalne do wzorców PTB w Niemczech i NIST w Stanach Zjednoczonych. Posiadamy akredytację dla parametrów takich jak: uśredniona światłość i strumień świetlny dla źródeł LED zgodny z CIE 127:2007, natężenie oświetlenia od 200 do 2500 nm, luminancja, radiancja, energia i strumień świetlny od 360 do 1100 nm,

Czy oferujecie jakieś szkolenia albo możliwość przekazywania wiedzy?

Tak oczywiście. Na początek proponujemy podręcznik, który zapoznaje czytelnika z techniką pomiarową związaną ze źródłami LED. Zawarte są w nim informacje, które opisują naturę światła. Ponadto przedstawione są tam podstawowe informacje na temat wielkości pomiarowych, które są istotne w technice świetlnej. Dalsza część książki to staranne opisanie metodyki pomiarowej dla pomiarów strumienia świetlnego, światłości, bryły fotometrycznej i pomiarów z zastosowaniem goniofotometru. Ponadto oferujemy cykliczne szkolenia, seminaria i spotkania podczas targów na całym świecie.

Prosimy o zapoznanie się z informacjami na stronie. Warto także zapisać się na newsletter.

Jeżeli chcieliby Państwo dowiedzieć się więcej, prosimy o kontakt z naszym biurem regionalnym we Wrocławiu lub wysłać do nas e-mail. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

Konica Minolta Sensing Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce

ul. Skarbowców 23a, 53-025 Wrocław

Tel.: +48 71 734 52 11

Fax: +48 71 734 52 10

E-mail: info.poland@seu.konicaminolta.eu

Web: www.konicaminolta.pl

Załączniki:

  • Pobierz PDF (275 KB)

    Pomiary w oświetleniu Instruments Systems Konica Minolta

[ssba-buttons]