Styczniki bezpieczeństwa

tekst redakcyjny

tekst redakcyjny

  |  

Firma Eaton powiększa swoją gamę produktów DILM i DILA o serie DILMS i DILAS. Konstruktorzy maszyn i paneli mają do dyspozycji dodatkowe styczniki bezpieczeństwa, które w jeszcze lepszy sposób zwiększają bezpieczeństwo funkcjonalne ich systemów. Litera “S” w nazwie produktu odnosi się do „Safety”, czyli bezpieczeństwa. Produkty te nadają się nie tylko do użytku w całej Europie, ale również na eksport na rynek Ameryki Północnej, ponieważ spełniają wysokie wymagania norm bezpieczeństwa UL.

DILMS jest rozszerzoną wersją sprawdzonej i przetestowanej serii styczników DILM firmy Eaton i posiada te same możliwości techniczne. DILMS jest również wyposażona w trzy dodatkowe funkcje bezpieczeństwa w celu dodatkowego zwiększenia bezpieczeństwa pracy. Po pierwsze, układy styków pomocniczych nie są już opcjonalne, lecz są one montowane z przodu i nie mogą zostać odłączone. Ten obowiązkowy dodatek pozwala na stosowanie obu styków lustrzanych lub styków pomocniczych z wymuszonym prowadzeniem (zgodnie z IEC 60947-5-1) w celu spełnienia wysokich standardów bezpieczeństwa. Po drugie, nie dający się odłączyć układ styków oznaczono żółtym kolorem (RAL 1004) dla lepszej widoczności. Po trzecie zaś, w przeciwieństwie do „klasycznego” DILM, wersja bezpieczeństwa nie pozwala na ręczną zmianę położenia stycznika. Przezroczysta osłona nad wskaźnikiem położenia stycznika sprawia, że system jest zabezpieczony przed manipulacją i pozwala technikom na sprawdzenie stanu stycznika w dowolnym momencie. Jednocześnie stycznik jest zabezpieczony przed ręczną manipulacją, w tym próbami zmiany położenia stycznika za pomocą narzędzi.

Stycznik bezpieczeństwa dostępny jest w czterech różnych rozmiarach, co pozwala na pokrycie aplikacji prądowych w zakresie od 7 do 150 A.

Oprócz serii DILMS, Eaton wprowadza również nową serię DILAS. Przekaźnik bezpieczeństwa jest dostępny w trzech wersjach obejmujących standardowe europejskie i północnoamerykańskie źródła zasilania: a) 110 V 50 Hz, 120 V 60 Hz; b) 230 V 50 Hz, 240 V 60 Hz; c) 24 VDC (RDC24).

– Szczególnie w przypadku rynku północnoamerykańskiego bezpieczeństwo ma ogromne znaczenie. Nie mówimy tylko o bezpieczeństwie personelu serwisowego, który prawidłowo korzysta ze sprzętu, ale także o osobach, które tego nie robią – mówi Marcel Lehmich, menadżer produktu ds. linii produktowej „Sterowanie Silnikami” w firmie Eaton. – W związku z tym, kluczowym elementem północnoamerykańskiego podejścia do bezpieczeństwa jest minimalizacja wszelkich możliwości manipulacji przy sprzęcie. Konstruktorzy paneli oraz konstruktorzy maszyn i systemów mogą teraz polegać na produktach z serii DILMS i DILAS firmy Eaton, aby jeszcze bardziej ograniczyć ryzyko wynikające z niewłaściwych prób ręcznego przełączania. Podobnie jak wszystkie pozostałe produkty z serii DILM i DILA, w zakresie bezpieczeństwa otrzymały one pełną aprobatę CE, UL, CSA i SUVA.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.eaton.pl. Aktualności dostępne są na kanale (@ETN_EMEA) komunikatora Twitter oraz na stronie firmy (Eaton) w serwisie LinkedIn.

 

Informacje o firmie Eaton

Sektor elektryczny Eaton jest globalnym liderem w dziedzinie dystrybucji zasilania i zabezpieczenia obwodów; zabezpieczenia zasilania zapasowego; regulacji i automatyki; oświetlenia i bezpieczeństwa; rozwiązań strukturalnych i sprzętu instalacyjnego; rozwiązań do pracy w surowych i niebezpiecznych warunkach; a także usług inżynieryjnych. Dzięki swojemu zestawowi globalnych rozwiązań Eaton jest w stanie sprostać najbardziej krytycznym wyzwaniom w zarządzaniu zasilaniem elektrycznym dnia dzisiejszego.

Eaton to spółka zajmująca się dystrybucją energii, która w 2016 roku osiągnęła sprzedaż rzędu 19,7 mld USD. Zapewniamy wydajne energetycznie rozwiązania, które pomagają naszym klientom zwiększyć efektywność i bezpieczeństwo oraz zrównoważyć zużycie energii elektrycznej, hydraulicznej i mechanicznej. Eaton pragnie poprawiać jakość życia i dbać o środowisko poprzez technologie i usługi związane z dystrybucją energii. Eaton zatrudnia około 96 000 pracowników i sprzedaje produkty klientom w ponad 175 krajach. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.eaton.eu.

[ssba-buttons]