Trzykrotnie większe centrum dystrybucyjne

tekst redakcyjny

tekst redakcyjny

  |  

Hurtownia elektryczna Alfa Elektro  przeniesie się w tym roku do nowego, ponad trzykrotnie większego, obiektu na terenie centrum dystrybucyjnego Prologis Park Chorzów. Skala wzrostu powierzchni magazynowej świadczy o rosnącej pozycji firmy na polskim rynku.

Stabilny rozwój firmy w okresie ostatnich kilku lat i dobre perspektywy rozwoju gospodarczego w Polsce w zdecydowany sposób przyspieszyły decyzje o uruchomieniu w możliwie krótkim czasie nowego centrum dystrybucji Alfa Elektro. Analiza dostępnych lokalizacji i potrzeb biznesowych firmy pokazała, że Prologis Park w Chorzowie spełnia nasze oczekiwania. Dodatkowym argumentem była wieloletnia dobra współpraca z firmą Prologis. Obecnie rozpoczęła się faza realizacji projektu, a otwarcie nowego magazynu nastąpi we wrześniu br. Dzięki ponad trzykrotnie większej powierzchni magazynowej w Prologis Park Chorzów będziemy mogli zwiększyć ilość SKU i wartość zapasu, co przełoży się na poprawę dostępności towaru. Magazyn o powierzchni 16 100 mkw. gwarantuje utrzymanie wysokiej jakości serwisu świadczonego na rzecz naszych klientów, co ma kluczowe znaczenie w warunkach ostrej konkurencji w branży hurtowni elektroinstalacyjnych – stwierdził Piotr Kurzawski, dyrektor ds. dystrybucji w Alfa Elektro.

Firma Alfa Elektro od 10 lat korzysta z chorzowskiego obiektu firmy Prologis. Dotychczasowy magazyn firmy Alfa Elektro miał powierzchnię 5000 mkw.

 O firmie Alfa Elektro

Hurtownia elektrotechniczna Alfa Elektro należy do międzynarodowej sieci Sonepar. W Polsce działalność prowadzi od prawie 30 lat. W ofercie znajduje się ok. 250 tys. produktów. Sieć liczy 71 punktów sprzedaży. Magazyny centralne znajdują się w Lubiczu i Chorzowie. Firma stosuje nowoczesne metody dystrybucji tzw. cross docking, platforma ehandel czy bezpośrednie odbiory towarów w magazynach centralnych.

 

 

[ssba-buttons]