Uniwersalna lampa LED, kompatybilna ze wszystkimi technikami sterowania

tekst redakcyjny

tekst redakcyjny

  |  

Philips Lighting ogłosił wprowadzenie na rynek tuby LED nowej generacji, dostosowanej do warunków typowych dla biur i budynków szkolnych, powierzchni handlowych oraz magazynów: Philips MASTER LEDtube Universal T8. Uniwersalna tuba LED ułatwi realizację projektów oświetleniowych, zaspokajając rosnące zapotrzebowanie na źródła LED wśród specjalistów zajmujących się oświetleniem. Zgodnie z najnowszymi badaniami* Philips Lighting ponad połowa specjalistów z dziedziny oświetlenia zdecydowała się już zastąpić stare lampy fluorescencyjne alternatywnymi źródłami światła LED, kierując się chęcią zmniejszenia zużycia energii i kosztów konserwacji.

MASTER LEDtube Universal T8 została zaprojektowana z myślą o szybkiej i prostej wymianie źródła w oprawie i jest kompatybilna z różnymi zasilaczami. Montuje się ją bezpośrednio w oprawach pracujących ze statecznikami elektromagnetycznymi lub statecznikami elektronicznymi HF. Tubę można podłączyć także bezpośrednio do zasilania sieciowego. To sprawia, że nawet skomplikowane projekty modernizacyjne stają się proste – odchodzą problemy i koszty związane z magazynowaniem różnego rodzaju źródeł światła. Dzięki Philips MASTER LEDtube Universal T8 specjaliści od oświetlenia mogą przeznaczyć swój czas, wiedzę i zasoby na znalezienie optymalnego oświetlenia dla każdego środowiska i rodzaju zastosowania.

Podobnie jak w przypadku wszystkich wysokiej jakości źródeł i opraw LED firmy Philips, tuba Philips MASTER LEDtube Universal T8 zapewnia także znaczące oszczędności energii, zużywając mniej niż połowę energii elektrycznej pochłanianej przez tradycyjne świetlówki TL-D, które zastępuje. To oznacza, że źródło to emituje mniej ciepła, co stwarza bardziej komfortowe środowisko pracy, a ponadto zapewnia znaczne oszczędności ze względu na mniejsze wymagania konserwacyjne, niższe koszty wymiany źródeł i dłuższą trwałość wynoszącą 50 000 godzin. Korzyści płynące z oszczędności energii i obniżenia kosztów przynoszą wszystkie dostępne wersje tuby LED – w 1200 i 1500 milimetrów.

Philips MASTER LEDtube Universal T8 występuje w trzech różnych temperaturach barwowych (3000K, 4000K i 6500K), co oznacza, że tubę można wykorzystać w różnych środowiskach pracy.

Podobnie jak w przypadku wszystkich produktów, Philips MASTER LEDtube Universal T8 zapewnia profesjonalnym instalatorom gwarancję bezpiecznego, bezproblemowego montażu. To wszystko dzięki technologii LED o wysokiej wydajności, do której są przyzwyczajeni w firmie Philips Lighting. Źródło Philips MASTER LEDtube Universal T8 zmieni oblicze branży instalacyjnej, zapewniając kompleksowe rozwiązanie dla wielu projektów modernizacyjnych. Koszty operacyjne ponoszone przez specjalistów zajmujących się oświetleniem zostaną zmniejszone, a ich oferta uproszczona – to pozwoli im skupić się na kwestii zastosowania oświetlenia – powiedziała Leonie Jansen, dyrektor ds. globalnego zarządzania produktami w zakresie TLED, Philips Lighting.

Ta nowa technologia pojawia się w ważnym momencie dla branży. Nowe badania* Philips Lighting wskazują, że 44% specjalistów z branży oświetleniowej czasami ma trudności z zaproponowaniem odpowiedniego oświetlenia klientom. Nowa tuba LED stawia czoło wyzwaniom, z jakimi zmagają się profesjonaliści z branży oświetleniowej na całym świecie, jeszcze bardziej zwiększając ich możliwości.

Philips MASTER LEDtube Universal T8 jest obecnie dostępna dla specjalistów z dziedziny oświetlenia w całej Europie. Specyfikacje techniczne znajdują się pod linkiem.

* Badanie: W badaniu wzięło udział 500 specjalistów z dziedziny oświetlenia z dziesięciu krajów: Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Danii, Szwecji, Polski, Norwegii, USA, Chin i Indonezji. Dane zebrano za pomocą ankiety internetowej przeprowadzonej na reprezentatywnej w skali kraju próbie około 50 specjalistów z dziedziny oświetlenia z każdego rynku. Ankietę zaprojektowała i zanalizowała firma Ketchum Global Research & Analytics; za prace terenowe odpowiedzialna była firma Vitreous World. Badania przeprowadzono w dniach 10-21 lipca 2017 r.

 

[ssba-buttons]