TIM inwestuje w logistykę

tekst redakcyjny

tekst redakcyjny

  |  
centrum dystrybucyjne TIM

Grupa TIM zwiększa potencjał logistyczny – rozbudowuje Centrum 3LP.  W kwietniu 2018 r. rozpoczęto budowę kolejnej części obiektu magazynowego o powierzchni 10 500 mkw. Na koniec 2018 r. sumaryczna powierzchnia magazynowa zarządzana przez 3LP SA wyniesie 50 000 mkw.

I kwartał 2018 r. przyniósł spółce 3LP SA 32-proc. wzrost przychodów r/r. Udział przychodów z usług logistycznych od klientów zewnętrznych (spoza Grupy kapitałowej TIM) wzrósł z 6% w I kw. 2017 r. do 24% w I kw. 2018 r. Co ważne, logistyczna spółka zanotowała w I kw. 2018 r. zyski ze sprzedaży i na działalności operacyjnej.

 

Zakończyło się wdrożenie kolejnych elementów zaawansowanej automatyki – magazynu typu shuttle system oraz automatycznego sortera. To najnowocześniejsze systemy tego typu w Europie Centralnej. Obecnie są wykorzystywane na poziomie 40-50%, jednakże prowadzimy zaawansowane rozmowy z kolejnymi potencjalnymi klientami – powiedział Krzysztof Folta.

Wśród obecnych klientów 3LP SA są m.in.: jeden z największych internetowych sprzedawców opon i akcesoriów samochodowych w Polsce i Europie ( tylko w kwietniu 2018 r., w szczycie sezonu wymiany opon na letnie, z Siechnic wyjechały 153 tys. opon) oraz globalny internetowy dystrybutor suplementów diety (wysyłka zamówień do 12 krajów Unii Europejskiej).

[ssba-buttons]