Jak rozświetlić wnętrze za pomocą profili i taśm LED

Reklama

Reklama

rynekelektryczny.pl
tel. 22 743 00 71
reklama@rynekelektryczny.pl

  |  
profile aluminiowe led w oświetleniu wnętrza

Zastanawiasz się, jak efektownie i ekonomicznie odmienić wnętrze mieszkania? Rozświetl je! Za pomocą taśm i profili aluminiowych LED możesz całkowicie odmienić pomieszczenie i odświeżyć jego wygląd. Profile aluminiowe do taśm LED pasują do każdego stylu, a mnogość modeli pozwala na montaż zarówno w podwieszanym suficie, jak i różnego rodzaju meblach.

Taśmy LED oraz profile aluminiowe LED – GLAX stwarzają nieograniczone możliwości aranżacyjne. Sam decydujesz o formie profilu i barwie światła, dzięki której oświetlasz wnętrze. Sprawdź, jakie pomysły na ich wykorzystanie ma znany z telewizyjnych, wnętrzarskich programów stolarz oraz ambasador marki GTV – Darek Stolarz.

Postaw na LED jako główne źródło oświetlenia

Zastosuj taśmę LED jako element podkreślający geometrię pomieszczeń Efektem stanie się dyskretne i niezwykle efektownie oświetlenie wnętrza.

Taśmę LED możesz zamontować w  podwieszanych sufitach w dedykowanych do tego profilach. Operując barwą światła możesz nadać pomieszczeniu unikatowy charakter lub podkreślić jego styl. Możliwe jest sterowanie oświetleniem za pomocą pilota, dzięki czemu dokonujemy zdalnej zmiany barwy i natężenia światła  radzi Darek Stolarz.

Doświetl obszary robocze

Często zdarza się, że obszary, na których pracujemy na co dzień nie są dostatecznie oświetlone. Szczególnie w małych pomieszczenia takich, jak spiżarnie czy kuchnie występują miejsca, w których przyda się dodatkowe źródło światła.

– Portfolio produktów GTV zawiera kilka rodzajów profili LED – wpuszczane, nabudowane, kątowe. Wykorzystując ich właściwości i parametry możemy oświetlić blat roboczy na wiele sposobów – mówi Darek Stolarz.

Podświetl mebel

profil aluminiowy LEDPodświetlenie dużej szafy czy rozległej meblościanki to nie tylko sposób na zwiększenie oświetlenia w pomieszczeniu, ale również ciekawy sposób na odświeżenie wnętrza.

W przypadku tego typu mebli, najlepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie profilu drążkowego lub nabijanego na krawędź. Źródło światła naturalnie „wtopi się” w mebel, a pomieszczenie uzyska zupełnie nowy wygląd – radzi Darek Stolarz.

 

 

Zwiększ bezpieczeństwo domowników… światłem

Instalując profile i taśmy LED możesz oświetlić obszary, po których poruszanie się, szczególnie nocą, może być niebezpieczne. Podświetlenie schodów, progów, czy korytarza to nie tylko oryginalny pomysł na aranżację przestrzeni, ale sposób na ułatwienie starszym osobom, dzieciom poruszania się po mieszkaniu.

Wyeksponuj to, co dla Ciebie ważne

W każdym wnętrzu znajdują się detale, ważne dla domowników, które chcieliby wyeksponować. Kolekcje ulubionych kryminałów, zbiór medali z zawodów pływackich czy ulubiony obraz – ekspozycję tych zbiorów podkreśli odpowiednio dobrane oświetlenie.

Bardzo praktycznym i efektownym rozwiązaniem są profile nabijane dwustronnie na krawędź mebla, którymi oświetlisz aż dwie przegrody w witrynie mebla. Efekt końcowy zależy od Twojego pomysłu i inwencji twórczej, zatem nie pozostaje mi nic innego, jak zachęcenie do eksperymentowania – zachęca Darek Stolarz.

Więcej inspiracji dotyczących wykorzystania profili LED znajdziesz na profilu Darka Stolarza oraz marki GTV, gdzie publikowane będą filmiki DYI z udziałem znanego projektanta.

RE na podstawie materiałów GTV

[ssba-buttons]