Prysmian przejął producenta kabli

tekst redakcyjny

tekst redakcyjny

  |  

6 czerwca 2018 roku nastąpiło przejęcie General Cable Corporation przez Grupę Prysmian.

Zgodnie z warunkami umowy o połączeniu firm z grudnia 2017 roku Prysmian nabył wszystkie dostępne akcje General Cable w cenie 30 USD za każdą. Po zakończeniu transakcji General Cable zostało spółką prywatną, dlatego jej udziały nie będą notowane na nowojorskiej giełdzie ani na żadnym innym rynku publicznym.

 

 

 

 

Grupa Prysmian to jedna z największych firm w branży systemów kablowych dla energetyki i telekomunikacji. Dzięki prawie 140-letniemu doświadczeniu, sprzedaży w wysokości około 7,9 mld euro w 2017 roku, ponad 21 tys. pracownikom w 50 krajach i 82 zakładach, Grupa ma silną pozycję na rynkach zaawansowanych technologii i oferuje najszerszy zakres produktów, usług, technologii oraz praktycznej wiedzy.

General Cable działa  dziedzinie przewodów aluminiowych, miedzianych i światłowodowych oraz kabli w segmencie energetycznym, komunikacyjnym, motoryzacyjnym, przemysłowym, budowlanym i specjalistycznym.

W Polsce dla zakładów energetycznych oraz klientów zajmujących się dystrybucją produktów elektrotechnicznych w sektorze rynku energii i infrastruktury wyłącznym przedstawicielem producenta kabli i przewodów GRUPY PRYSMIAN jest firma EKSA.

 

[ssba-buttons]