Innowacyjny system szaf pełnogabarytowych VX25

Reklama

Reklama

rynekelektryczny.pl
tel. 22 743 00 71
reklama@rynekelektryczny.pl

  |  

Firma Rittal wprowadziła innowacyjny system szaf pełnogabarytowych VX25, który został zaprezentowany 23 kwietnia na targach Hannover Messe 2018 w Niemczech. To pierwszy system szaf sterowniczych, który został w całości opracowany w oparciu o wymogi jeszcze większej wydajności w budowie aparatury sterowniczej i rozdzielczej oraz łańcuchów wartości w Przemyśle 4.0. Hasło „Systemowa perfekcja” oznacza obietnicę nowej systematycznej i perfekcyjnej innowacyjności, która została osiągnięta nie tylko dzięki wiedzy i doświadczeniu firmy Rittal, ale przede wszystkim, dzięki dialogowi z naszymi klientami. VX25 oferuje maksymalną jakość, mniejszą złożoność oraz oszczędność czasu, a także zwiększone bezpieczeństwo. Innowacyjność nowego systemu potwierdza ponad 25 zgłoszonych praw patentowych.

Jak sprawić, by najlepsze stało się jeszcze lepsze? To pytanie zadawano sobie w Rittal od początku opracowywania nowego systemu szaf sterowniczych.

Rynek potrzebuje szafy sterowniczej, która pozwoli skrócić czasy realizacji w planowaniu oraz montażu, zmniejszy złożoność elementów i stanie się odpowiedzią na obecny trend cyfryzacji – mówi dr Thomas Steffen, szef działu badań i rozwoju w Rittal.

Nowa szafa pełnogabarytowa Rittal jest w 100% zgodna ze wszystkimi standardami Przemysłu 4.0. Tylko połączenie rzeczywistej szafy sterowniczej i jej cyfrowego bliźniaka spełni w przyszłości wszystkie wymagania cyfryzacji – od konfiguracji online i projektowania, przez montaż, aż po automatyzację, logistykę i serwis – dodaje.

Studium: patrzeć, słuchać, uczyć się

Decydującą rolę w opracowaniu nowego systemu szaf pełnogabarytowych odgrywał intensywny dialog Rittala z klientami. W ramach szeroko zakrojonego badania dokumentowano pisemnie, na zdjęciach oraz filmach, codzienną pracę projektantów i monterów aparatury rozdzielczej i sterowniczej w dziesięciu firmach w Niemczech, ośmiu w USA i sześciu w Chinach – w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach.

Analiza doświadczeń użytkowników otworzyła nam oczy. Dostrzegliśmy u klientów problemy, których sami jeszcze nie zauważali – mówi dr Thomas Steffen. Rezultatem tych badań było powstanie 150 konkretnych wymogów dotyczących nowej szafy, które dla projektantów i product managerów, stały się podstawą do prac rozwojowych. Zaprosiliśmy również naszych klientów do wspólnych prac i tak powstała Rada Klientów, która również czynnie uczestniczyła podczas całego procesu projektowania i oceny nowego systemu szaf.

Rezultat: same korzyści dla klientów!

Owocem badań i prac wdrożeniowych jest nowy system szaf pełnogabarytowych VX25. Struktura nazwy VX25 symbolizuje bogactwo możliwości, spełnienie 10-krotności wymagań klientów oraz idealną symetrię dzięki zastosowanej kompleksowo, ciągłej siatce wymiarowej 25 mm.

Nowość polega na tym, że jeszcze nigdy tak konsekwentnie i systematycznie nie opracowywano systemu szaf sterowniczych pod kątem maksymalnych korzyści dla klientów. VX25 „myśli” jak projektant aparatury sterowniczej i rozdzielczej oraz współdziała – we wszystkich potrzebnych funkcjach i procesach – komentuje dr Steffen.

Korzyści wzdłuż całego łańcucha wartości wg idei Industry 4.0 w budowie aparatury sterowniczej i rozdzielczej można podsumować w trzech głównych punktach: maksymalna jakość i ciągłość danych, mniejsza złożoność oraz oszczędność czasu, a także bezpieczeństwo montażu.

Patenty: nowy stopień innowacyjności

Główną innowacją systemu jest opracowanie nowego profilu ramy. Profil ten wpływa na przestrzeń montażową, efektywność w inżynierii i montażu, możliwości rozbudowy, stabilność, a przez to – na bezpieczeństwo i elastyczność.

W nowym systemie szaf pełnogabarytowych są utrzymane wszystkie dotychczasowego zalety systemu szaf TS8, które zostały znacznie poszerzone o nowe funkcje oraz korzyści dla klientów.

Innowacyjność VX25 potwierdza ponad 25 zgłoszonych praw patentowych.

Produkcja: maksymalna jakość

Dla firmy Rittal hasło „Systemowa perfekcja”, oznacza także produkcję zgodnie ze standardami high-tech. Aby produkować nowy profil ramy VX25, Rittal zainwestował w nowe, ultranowoczesne linie produkcyjne. Nowe, całkowicie zautomatyzowane urządzenia do profilowania i linie do produkcji seryjnej z 31 robotami spawalniczymi i handlingowymi, które zapewniają maksymalną jakość, precyzję i stabilność.

Jaki jest rezultat? Profil ramy VX25 wyposażony w pełną siatkę wymiarową 25 mm jest znacznie stabilniejszy niż poprzednia wersja TS 8, przy takim samym ciężarze.

 

O Rittal

Rittal Sp. z o.o. jest polskim oddziałem Rittal GmbH & Co. KG z siedzibą w Herborn w Hesji, wiodącego światowego dostawcy systemowy szaf sterowniczych, systemów rozdziału prądu, klimatyzacji, infrastruktury IT oraz oprogramowania i serwisu. Rozwiązania systemowe Rittal stosowane są we wszystkich dziedzinach przemysłu, w budownictwie maszyn i urządzeń oraz w branży informatyczno-komunikacyjnej (ICT).

Do szerokiego spektrum zastosowań należą rozwiązania infrastruktury dla modułowych i energooszczędnych centrów przetwarzania danych, od innowacyjnych koncepcji bezpieczeństwa, aż po fizyczne zabezpieczanie danych i systemów.

Rozwiązania Rittal są dedykowane dla przemysłu i infrastruktury IT, spełniają wszelkie światowe wymagania, atesty oraz normy.

Firma Rittal GmbH & Co. KG została założona w roku 1961 i jest obecna na całym świecie z 18 fabrykami, 64 lokalnymi spółkami córkami oraz 40 agencjami. Rittal jest największą spółką wchodzącą w skład grupy Friedhelm Loh Group. Cała grupa zatrudnia ponad 11 500 pracowników i w 2011 roku wygenerowała przychody w wysokości 2,2 miliona euro.

Spółka Rittal Sp. z o.o.  została założona w 1999 roku i jest obecnie powszechnie znaną oraz rozpoznawalną marką w Polsce, gwarantującą najlepszej jakości produkty i usługi Rittal, doradztwo techniczne oraz serwis dla firm działających na polskim rynku.

Pozostałe informacje są dostępne na stronie www.rittal.pl i www.friedhelm-loh-group.com

[ssba-buttons]