HellermannTyton z większą fabryką

tekst redakcyjny

tekst redakcyjny

  |  

Dnia 4 czerwca 2018 r. w Kotuni (gm. Słupca) została podpisana umowa na rozbudowę fabryki HellermannTyton. Powierzchnia produkcyjna tego światowego koncernu już niedługo zwiększy się o 5 500 m kw. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma W.P.I.P.

Inwestycja obejmuje przebudowę i rozbudowę części produkcyjnej. Zaprojektowany nowy obiekt będzie składał się z parterowej hali produkcyjnej o konstrukcji stalowej oraz przylegającego do niej dwukondygnacyjnego zaplecza technicznego.

W dobudowanej części hali zlokalizowane będą strefy produkcji, pakowania, magazynów i ekspedycji. Przewidziano w niej także suwnice oraz dwa doki załadunkowe.

Przylegająca do hali część warsztatowo-techniczna wybudowana zostanie w konstrukcji żelbetowej z wypełnieniami murowanymi. Na parterze zaprojektowano warsztat form wraz z suwnicą 5-tonową oraz zespół toalet. Na piętrze zlokalizowane zostanie pomieszczenie techniczne zakładu.

– Decyzja o rozbudowie zakładu to konsekwentne realizowanie długoterminowej strategii spółki. Podejmując decyzję o zakupie 8 hektarowej działki w gminie Słupca założyliśmy, że zakład produkcyjny będzie rozwijał się krok po kroku zgodnie z potrzebami naszych klientów. Dwa lata temu oddaliśmy do użytku budynek o powierzchni 13 000 mkw. Z końcem tego roku w pełni wykorzystamy potencjał budynku. Dla dalszej pracy nad nowymi rozwiązaniami, które realnie pomagają naszym klientom, zabezpieczamy moce produkcyjne na kolejne lata. Nowa hala produkcyjna o powierzchni 5500 mkw, która zostanie oddana do użytku w pierwszym kwartale przyszłego roku, to pierwszy etap rozbudowy. Kolejne dwa etapy planujemy zrealizować do końca 2022 roku – mówi Mariusz Nawrot, dyrektor operacyjny i członek zarządu HellermannTyton. – 

Inwestycja obejmie także przebudowę istniejących instalacji rozdzielni SN, trafostacji, rozdzielni NN, pomieszczenia kotłowni i rozdzielni tryskaczowej w budynku pompowni, wykonanie nowej części dróg, placów manewrowych, wybudowanie 44 nowych miejsc postojowych oraz towarzyszącej infrastruktury technicznej. Wartość inwestycji: 18 mln zł.

– Działając na rynku elektrotechnicznym i motoryzacyjnym, który rozwija się dynamicznie oraz wymaga innowacyjnych rozwiązań i jakości na najwyższym poziomie, zbudowaliśmy bazę klientów, którzy darzą nas ogromnym zaufaniem. Efektem tego są kolejne innowacyjne produkty i projekty. Dążymy do jednego: ułatwiać życie naszym klientom. Nie poprzez wielkie słowa, lecz poprzez konkretne działania. Rozbudowa to kolejne urzeczywistnienie naszego motta MADE FOR REAL – komentuje Mariusz Nawrot.

Projektowana rozbudowa utrzymana zostanie w industrialnej stylistyce i formie istniejącego zakładu.

 

O firmie HellermannTyton

Światowy koncern HellermannTyton to wiodący dostawca  produktów do wiązania, mocowania, ochrony, oznaczania i instalacji przewodów i kabli. W zakładzie będą produkowane elementy kablowych systemów mocujących z tworzyw sztucznych, takich jak obejmy, opaski, kanały kablowe, kształtki, itp.

 

[ssba-buttons]