Najmłodsza i najmniejsza firma w Pol-lightingu

tekst redakcyjny

tekst redakcyjny

  |  
zarząd Luxon LED

Luxon LED został członkiem Związku Producentów Sprzętu Oświetleniowego Pol-Lighting, który reprezentuje 80 proc. polskiego rynku źródeł światła i profesjonalnego sprzętu oświetleniowego. Łącznie członkowie Pol-lighting zatrudniają w Polsce ponad 8000 osób, co stanowi 70% ogółu zatrudnionych w przemyśle oświetleniowym. Głównym celem związku jest działanie na rzecz podnoszenia innowacyjności i konkurencyjności sektora oświetleniowego w ramach europejskiej strategii zrównoważonego rozwoju.

Luxon LED jest najmłodszą spółką w tym elitarnym gronie oraz jedyną, która wyrosła tylko dzięki rozwojowi technologii LED.

Jesteśmy niezmiernie dumni i wdzięczni za zaufanie pozostałym 11 członkom związku. Będziemy aktywnie dbali o rozwój branży u boku bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek – komentują właściciele spółki i jednocześnie członkowie zarządu (na zdjęciu od prawej): Krzysztof Ostrowski, Marek Ostrowski i Maciej Szott.

 

Pol-Lighting jest Związkiem kierującym się zasadami wolnej konkurencji, wprowadzającym na rynek produkty spełniające wymagania określone prawem, tworzy unikalny organizm wspierający członków hołdujących wysokiej jakości i niezawodności produktów. W pracy wykorzystujemy wiedzę ekspertów z różnych zakładów i ośrodków akademickich. Tymi zasadami w naszej ocenie kierują się zarządzający przedsiębiorstwem Luxon LED, tworząc nowoczesne przedsiębiorstwo, których produkty oparte są o komponenty uznanych producentów, wprowadzając na rynek produkty wysokiej jakości. Mamy nadzieję, że członkostwem w Związku Luxon LED będzie konkurował z największymi graczami na rynku i podnosił wiedzę na temat produktów oświetleniowych wzmacniając tym samym pozycję rynkową. Witamy ich serdecznie i życzymy wielu sukcesów – mówi dyrektor generalny Pol-Lighting – Michał Waloch.

 

O firmie Luxon LED

Luxon LED to wrocławska firma produkująca oświetlenie LED dla przemysłu i oświetlenie uliczne. Spółka w styczniu tego roku obchodziła 10-lecie. W 2008 roku została założona przez 3 studentów Uniwersytetu Wrocławskiego, którzy do dzisiaj wspólnie rozwijają firmę. Według rankingu Deloitte Technology Fast 500 w 2017 roku, Luxon LED jest najszybciej rozwijającym się producentem oświetlenia w regionie EMEA.

www: www.luxon.pl

facebook: https://facebook.com/luxonled/

Linkedin: https://pl.linkedin.com/company/luxon-led

 

[ssba-buttons]