Zmiana w zarządzie Elektrobudowy

Roman Przybył, prezes Elektrobudowy SA
prezes zarządu ELEKTROBUDOWA SA

Rada Nadzorcza Elektrobudowy SA odwołała ze stanowiska prezesa Janusza Juszczyka. Na to miejsce został powołany Roman Przybył.

Absolwent Politechniki Warszawskiej oraz wielu studiów podyplomowych, a także specjalistycznych szkoleń w zakresie zarządzania i finansów; m.in. w Swinburne University w Melbourne, INSEAD w Fontainebleau,  IMD w Lozannie, Instituto de Empresa w Madrycie, Fudan University School of Management w Szanghaju, University of Chicago Graduate School of Business, Harvard Business School w Cambridge, MA. Od początku swej kariery zawodowej związany jest z budownictwem.

Pracował na budowach w Polsce, RFN, Iraku i Abu Dhabi na stanowiskach począwszy od kierownika robót po kierownika kontraktów.  Zajmował się także ofertowaniem i negocjowaniem kontraktów inżynieryjnych w kraju, na Bliskim i Dalekim Wschodzie, w Rosji, w RPA oraz w USA.

Posiada szerokie doświadczenie w zakresie rozwoju firm oraz ich restrukturyzacji; inicjował oraz współtworzył strategie rozwoju dla spółek z Grupy Creditanstalt, Lafarge, Budimex oraz Trakcja.

W ciągu ostatnich 10 lat pełnił funkcje prezesa zarządu i dyrektora naczelnego Elektromontażu Poznań oraz Trakcji. Przewodniczył i współprzewodniczył także radom nadzorczym kilkunastu spółek związanych z branżą budowlaną; w tym: ZPW Grajewo, Lafarge Cement, Dolina Nidy, Kauno Tiltai, Torprojekt.

Zasiadał we władzach polskich i europejskich stowarzyszeń branżowych; był m.in. inicjatorem powstania i pierwszym prezesem Polskiego Stowarzyszenia Elektroinstalacyjnego.

Przez wiele lat współpracował z najlepszymi polskimi i światowymi firmami doradczymi w zakresie tworzenia strategii, restrukturyzacji oraz przejęć i połączeń.

Posiada praktyczną, wynikającą z przeprowadzonych wdrożeń  znajomość systemów informatycznych typu Business Inteligence: JD Edwards w Lafarge, SAP w Elektromontażu, Microsoft Dynamics w Trakcji.