Aliexpress pod lupą ministerstwa

tekst redakcyjny

tekst redakcyjny

  |  
sprzedaż przez internet

Na skutek skierowanego przez Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego( PZPO) w grudniu 2017 r. pisma do Jadwigi Emilewicz, Minister Technologii i Przedsiębiorczości, w dniu 26 lipca br. odbyło się spotkanie dotyczące działalności chińskiego portalu Aliexpress.

Z obecnej podczas spotkania licznej reprezentacji różnorodnych branż funkcjonujących na polskim rynku wynika, że problem nieuczciwej konkurencji tego portalu stanowi zagrożenie dla szerokiego spektrum polskich producentów, od producentów zabawek począwszy na producentach środków ochrony roślin skończywszy.

W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele różnych ministerstw, Poczty Polskiej, UOKiK-u i władz celnych. Wśród uczestników wywiązała się dyskusja na temat weryfikacji i czynności celnych, jakim powinny podlegać przesyłki z Aliexpress.

Przedstawiciel UOKiKu stwierdził, że ze względu na to, że przesyłki kierowane są do indywidualnego odbiorcy, sprawa nie leży w kompetencjach Urzędu. Organizator (Departament Innowacji) w celu kontynuacji dyskusji zaproponował kolejne spotkanie, którego termin jest obecnie ustalany.

Źródło: PZPO

[ssba-buttons]