Luxon LED pozyskał 3,5 mln na inwestycje

tekst redakcyjny

tekst redakcyjny

  |  
Projekt nowej siedziby firmy Luxon

Luxon LED nie chce zwolnić tempa i po 6 latach intensywnych wzrostów zapewnił sobie kapitał rozwojowy na kolejne inwestycje dzięki podpisaniu umowy z nowym inwestorem finansowym – funduszem współzarządzanym przez Noble Funds TFI oraz CVI Dom Maklerski (CVI).

Spółka od początku nastawiała się na dynamiczne wzrosty w branży profesjonalnego oświetlenia LED, a w szczególności w segmentach przemysłu, handlu i oświetlenia ulicznego. Obecnie sfinalizowany proces pozyskania inwestora jest już drugą zakończoną sukcesem rundą finansowania, po pozyskaniu środków na rozwój od aniołów biznesu w 2013 roku. Jednocześnie założyciele spółki Marek Ostrowski, Krzysztof Ostrowski, Maciej Szott oraz doradca założycieli Sławomir Borkowski zachowają pakiet kontrolny (55% udziałów) w spółce.

W ramach obecnej rundy finansowania Luxon LED pozyskał 3,5 mln złotych kapitału inwestycyjnego dla trzech głównych obszarów wzrostu, takich jak: sprzedaż i marketing (dalsze skalowanie przychodu firmy na rynku krajowym i w eksporcie), produkt (wykonanie kolejnych kroków rozwojowych w ramach portfolio opraw oświetleniowych oraz na rynku IoT) i produkcja (wyposażenie nowego zakładu produkcyjnego w profesjonalne linie produkcyjne).

Od tego roku pracujemy w ramach nowej perspektywy i strategii na lata 2018-2022, której celem jest uczynienie ze spółki jednego z największych producentów opraw LED w Polsce – podkreśla Krzysztof Ostrowski, prezes zarządu Luxona.

Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć dynamiczny, młody, ale już bardzo doświadczony zespół Luxona swoją wiedzą i kapitałem. Liczymy, że Luxon LED będzie nadal dynamicznie zwiększał przychody oraz zyski – powiedział  Paweł Jacel, dyrektor inwestycyjny w CVI Dom Maklerski, odpowiedzialny za inwestycje typu private equity.

Obecnie trwa budowa nowej siedziby firmy w Krępicach, gmina Miękinia, 17 km od Wrocławia. Łączna powierzchnia to 3436 mkw. Obiekt będzie miał dedykowane laboratorium oraz produkcję wykonaną w standardzie EPA (Electrostatic Protected Area). Przeprowadzka planowana jest w tym roku. Spółka ma na celu wzrost z 22 mln zł przychodu w 2017 do ponad 90 mln zł przychodu w 2022 roku.

[ssba-buttons]