Seria jednofazowych zasilaczy UPS

Reklama

Reklama

rynekelektryczny.pl
tel. 22 743 00 71
reklama@rynekelektryczny.pl

  |  

Firma Eaton wprowadza dziś UPS Eaton 91PS, jednofazową alternatywę dla wiodącej na rynku serii zasilaczy UPS Eaton 93PS. Obydwie gamy produktów zostały zaprojektowane do zastosowań, w których wydajność, niezawodność, bezpieczeństwo i skalowalność mają zasadnicze znaczenie. Nowo wprowadzony jednofazowy UPS Eaton 91PS charakteryzuje się mocą znamionową od 8 do 30 kW, natomiast trójfazowy UPS Eaton 93PS jest dostępny w wersji o mocy od 8 do 40 kW. Eaton 91PS i 93PS to najbardziej zaawansowane zasilacze UPS w swojej klasie, zapewniające wysoką dostępność i niższe koszty eksploatacji w serwerowniach, małych centrach przetwarzania danych i krytycznych aplikacjach IT, takich jak opieka zdrowotna, telekomunikacja, zastosowania morskie i przemysłowe. Nowe modele tych produktów są dostępne w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (region EMEA) od września 2018 roku.

UPS Eaton 91PS i 93PS oferują najniższy całkowity koszt posiadania (TCO) na rynku. Obydwie serie produktów opierają się na wiodących technologiach, aby osiągnąć poziom sprawności powyżej 96% w trybie podwójnej konwersji, co może przynieść oszczędności w wysokości ponad 1000 euro rocznie, w porównaniu z modelem o mocy 30 kW pracującym ze sprawnością 94%. Przy współczynniku mocy 1,0, UPS 91PS i 93PS dostarczają o 25% więcej mocy rzeczywistej niż rozwiązania równoważne, poprawiając w ten sposób efektywność energetyczną.

Ponadto, aby osiągnąć jeszcze wyższą wydajność, w omawianych gamach produktów zostały zastosowane dwie kluczowe technologie firmy Eaton: System oszczędzania energii (ESS) umożliwia osiągnięcie przez UPS Eaton 91PS i 93PS poziomu sprawności do 99%, a co za tym idzie – podwojenie potencjalnych oszczędności w skali roku. ESS jest najbardziej sprawdzonym i niezawodnym systemem oszczędzania energii na rynku, z wieloletnim zastosowaniem w ramach szerokiej bazy instalacyjnej. Nawet w porównaniu z ekstremalnie wysoką sprawnością w trybie podwójnej konwersji, tryb ESS może dodatkowo zmniejszyć straty o 74% przy typowym obciążeniu UPS, natomiast System zmiennego zarządzania modułami (VMMS) firmy Eaton pomaga osiągnąć wysoką sprawność nawet przy niskich poziomach obciążenia UPS, typowych dla systemów redundantnych.

Serie UPS 91PS i 93PS posiadają kilka funkcji, które są unikatowe dla urządzeń Eaton i zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić jak największą dostępność dla infrastruktury o krytycznym znaczeniu. Obejmują one:

  • Hot Sync, opatentowaną przez firmę Eaton technologię dzielenia obciążenia między zasilacze UPS, która eliminuje pojedynczy punkt awarii w działającym równolegle systemie UPS;
  • Algorytm zaawansowanego zarządzania bateriami (ABM), który umożliwia inteligentne ładowanie i wydłuża żywotność baterii;
  • Moduły zasilające wymieniane i dodawane „na gorąco” (hot-swap), które można montować podczas gdy inne moduły nadal chronią obciążenie, eliminując konieczność przechodzenia w tryb bypassu w celu konserwacji lub przy zwiększaniu mocy systemu;
  • Wewnętrzną redundancję, którą można osiągnąć nawet za pomocą jednego urządzenia, unikając konieczności równoległej pracy kilku zasilaczy UPS;
  • Dostosowanie do wirtualizacji: Zasilacze UPS Eaton 91PS i 93PS obsługują również oprogramowanie Intelligent Power Manager (IPM) firmy Eaton, które jest wykorzystywane do monitorowania i zarządzania zasilaczami UPS jako integralną częścią infrastruktury zasilania i systemu IT.

Obydwie gamy produktów posiadają również właściwości zapewniające bezpieczną instalację i użytkowanie dzięki zintegrowanym, przetestowanym fabrycznie elementom ochronnym, takim jak zabezpieczenie przed prądem zwrotnym (backfeed protection) i ultraszybkie bezpieczniki w przełączniku statycznym. Omawiany sprzęt obniża również koszty instalacji, ponieważ żadne dodatkowe urządzenia nie są potrzebne w celu spełnienia standardów dotyczących UPS.

Aby uzyskać więcej informacji o serii zasilaczy UPS Eaton 91PS i 93PS, prosimy o odwiedzenie strony Eaton.eu/91PSand93PS. Aby uzyskać więcej informacji o oprogramowaniu Intelligent Power Manager firmy Eaton, prosimy o odwiedzenie strony Eaton.eu/IntelligentPower. Aby dowiedzieć się więcej o produktach i usługach z zakresu zasilania gwarantowanego firmy Eaton, prosimy o odwiedzenie strony Eaton.pl/powerquality.

 

[ssba-buttons]