Zalety dotyczące montażu i oszczędność czasu w VX25 firmy Rittal

Reklama

Reklama

rynekelektryczny.pl
tel. 22 743 00 71
reklama@rynekelektryczny.pl

  |  

Czas to pieniądz – w sposób szczególny dotyczy to budowy aparatury sterowniczej i rozdzielczej, w której częściowo dominują jeszcze czynności manualne. Nowy system szaf pełnogabarytowych VX25 Rittal dzięki ulepszonym funkcjonalnościom ma wyraźne zalety ułatwiające montaż. Zaliczają się do nich np.: zoptymalizowana dostępność, większa głębokość montażowa, beznarzędziowy montaż, przemyślane uszczelki szeregowe i całkowicie nowy system cokołów.

Większość ulepszonych funkcji systemu szaf pełnogabarytowych VX25 bazuje na nowym profilu ramy. Na tej podstawie stworzono nowe możliwości dostępu ze wszystkich czterech stron szafy sterowniczej. Zewnętrzna płaszczyzna montażowa (z dwóch dostępnych) pozwala na bezpośredni montaż od zewnątrz bez dodatkowych części, a oszczędność czasu w porównaniu z konwencjonalnym montażem wynosi nawet 30 minut. Dodatkowe 20 milimetrów głębokości montażowej również stwarza nową przestrzeń do zabudowy w szafie sterowniczej szczególnie w przypadku głębokiej zabudowy.

 

Łatwa instalacja płyt montażowych

Większość ulepszonych funkcji systemu szaf pełnogabarytowych VX25 bazuje na nowym profilu ramy. Dzięki temu stworzono nowe możliwości dostępu ze wszystkich czterech stron szafy sterowniczej.

Kolejnym ułatwieniem montażu są nowe elementy ślizgowe. Dotychczas instalacja ciężkich płyt montażowych zwykle była trudna. Podnoszenie ciężkich płyt, a następnie instalacja w szafie sterowniczej okazywały się często bardzo czasochłonne. Elementy ślizgowe w VX25 dbają o to, aby po opuszczeniu można było bez problemu ustawić płytę montażową we właściwej pozycji, a następnie ją przykręcić.

Dodatkowa płaszczyzna montażowa

Podczas montażu zabudowy wewnętrznej nowy profil ramy zapewnia dodatkowe zalety. Ponieważ jest on dostępny ze wszystkich stron, powstaje dodatkowa płaszczyzna montażowa. Ściany działowe i grodziowe oraz osłony zabezpieczenia przed dotykiem można montować bezpośrednio od zewnątrz na profilu ramy przy zdjętej ścianie bocznej lub tylnej. W ten sposób w szafie sterowniczej pozostaje więcej miejsca, które można wykorzystać do montażu komponentów elektronicznych.

 

Beznarzędziowy montaż

Nowy cokół łączy wszystkie funkcje cokołu TS i systemu cokołów Flex-Block w jednym rozwiązaniu – i teraz daje dużo więcej możliwości. Cokół umożliwia także montaż standardowych akcesoriów do szaf.

Wymiana uchwytów stała się dwukrotnie szybsza, dzięki nowemu systemowi snap-on. Wcześniej uchwyty typu Komfort musiały być demontowane wraz ze śrubami i później montowane z powrotem, teraz wystarczy już tylko wetknięcie. Narzędzia nie są potrzebne – w ten sposób można zaoszczędzić około 50% czasu przeznaczonego na montaż.

Dla producentów urządzeń sterowniczych i rozdzielczych całkowicie zbędna stała się obróbka mechaniczna drzwi przy montażu zawiasów 180°, które można teraz szybko i łatwo instalować w szafie bez wiercenia. Ponadto drzwi można zawiesić i odwiesić tak łatwo jak drzwi wejściowe do mieszkań, przy czym w stanie zamkniętym są one automatycznie zabezpieczone.

Wygodna zabudowa cokołów

Nowy cokół łączy wszystkie funkcje cokołu TS i systemu cokołów Flex-Block w jednym rozwiązaniu. Poza złączkami szeregowymi oraz szynami wsporczymi do szaf, prowadzone w nim kable można efektywnie i skutecznie przymocować za pomocą szyny systemowej chassis. To zapewnia oszczędność czasu i pieniędzy, a jednocześnie gwarantuje wyższy poziom bezpieczeństwa.

Więcej informacji otrzymają Państwo na stronie: https://rittal.com/com_en/vx25/index.php?lng=pl

O firmie Rittal

Rittal Sp. z o.o. jest polskim oddziałem Rittal GmbH & Co. KG z siedzibą w Herborn w Hesji, wiodącego światowego dostawcy systemowy szaf sterowniczych, systemów rozdziału prądu, klimatyzacji, infrastruktury IT oraz oprogramowania i serwisu. Rozwiązania systemowe Rittal stosowane są we wszystkich dziedzinach przemysłu, w budownictwie maszyn i urządzeń oraz w branży informatyczno-komunikacyjnej (ICT).

Do szerokiego spektrum zastosowań należą rozwiązania infrastruktury dla modułowych i energooszczędnych centrów przetwarzania danych, od innowacyjnych koncepcji bezpieczeństwa, aż po fizyczne zabezpieczanie danych i systemów.

Rozwiązania Rittal są dedykowane dla przemysłu i infrastruktury IT, spełniają wszelkie światowe wymagania, atesty oraz normy.

Firma Rittal GmbH & Co. KG została założona w roku 1961 i jest obecna na całym świecie z 18 fabrykami, 64 lokalnymi spółkami córkami oraz 40 agencjami. Rittal jest największą spółką wchodzącą w skład grupy Friedhelm Loh Group. Cała grupa zatrudnia ponad 11 500 pracowników i w 2011 roku wygenerowała przychody w wysokości 2,2 miliona euro.

Spółka Rittal Sp. z o.o.  została założona w 1999 roku i jest obecnie powszechnie znaną oraz rozpoznawalną marką w Polsce, gwarantującą najlepszej jakości produkty i usługi Rittal, doradztwo techniczne oraz serwis dla firm działających na polskim rynku.

Pozostałe informacje są dostępne na stronie www.rittal.pl i www.friedhelm-loh-group.com

[ssba-buttons]